ایستگاه خبر

۳ دلیل برای اینکه قیمت بیت کوین می‌تواند به ۱۴۰۰۰ دلار سقوط کند!!

قیمت بیت کوین در این هفته با افت شدیدی مواجه شد و بسیاری از سود‌های کسب‌شده در این مدت را از دست داد. این نوسانات بیت کوین می‌تواند برای تریدر‌های کوتاه مدت و تریدر‌های روزانه جذاب باشد. فعال‌ترین اوراق مشتقه ترید‌ شده بیت کوین به نسبت بالاترین قیمت خود در هفته گذشته به طور متوسط ۱۳ درصد افت کرد.

قیمت بیت کوین هنوز هم در ۳ ماهه چهارم سال به نسبت قبل رشدی ۷۰ درصدی دارد و این  نشان می‌دهد که حرکت نزولی اخیر می‌تواند نوعی اصلاح طبیعی و سالم باشد. سرمایه‌گذاران زمانی تمایل دارند بیت کوین بخرند که چشم‌انداز اقتصاد جهانی ترسناک باشد که اوایل امسال چنین بود و شرایط باعث افزایش تقاضا برای خرید رمز ارز‌ها شد.

به هر حال، تلاقی حداقل سه اندیکاتور بنیادین و فراکتل‌های فنی نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین ممکن است پایین‌تر هم برود.

میانگین متحرک ۲۰ هفته و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یک اندیکاتور کوتاه مدت برای تریدر‌های بیت کوین است که با استفاده از آن به قضاوت می‌پردازند. اگر قیمت این رمز ارز سطح حمایت خود را حفظ کند، احتمال حرکت رو به بالا افزایش پیدا خواهد کرد. اما اگر به پایین این سطح برسد، احتمال حرکت نزولی بیشتر است.

از ۲۶ نوامبر تا کنون، بیت کوین حداقل چهار بار میانگین متحرک آواره را برای یک حرکت ناگهانی شدید تست کرده است که با مقاومت گاو‌ها و بازگشت سریع مواجه شده است. یکی از این بازگشت‌ها حتی منجر به ایجاد یک قله قیمتی جدید در نزدیک ۲۰۰۰۰ دلار شد. اگر این رمز ارز بتواند در بالای سطح میانگین متحرک آواره ۲۰ روزه خود باقی بماند، احتمال کنار رفتن ضرر‌ها و حرکت صعودی است.

البته نمودار هفتگی بیت کوین چشم‌انداز نزولی بیشتری را فراهم می‌کند. بیت کوین تمایل دارد بعد از هر یک از حرکت‌های رو به بالا، میانگین متحرک ۲۰ هفته خود را دوباره ملاقات کند. در بسیاری از موارد دیده شده که این اصلاح نزولی منجر به یک حرکت نزولی تمام‌عیار شده است. اما در بسیاری از موارد هم قیمت بیت کوین از این حمایت برای شروع حرکت صعودی استفاده کرده است. با این وجود، بیت کوین میانگین متحرک ۲۰ هفته را تست کرده است و این یعنی در مدت زمان پیش رو ممکن است بیشتر سقوط کند. این موج تا نزدیک ۱۴۰۰۰ دلار می‌تواند برود.

تسلیم شدن ماینر‌های بیت کوین

چشم‌انداز حرکت بیت کوین به سمت ۱۴۰۰۰ دلار به دلیل عوامل بنیادین روی زنجیره افزایش پیدا کرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از ماینر‌ها در حال فروش پاداش‌های خود به صورت دسته‌جمعی هستند. بیت کوین‌های زیادی در این مدت به سمت صرافی‌ها روانه شده‌اند و این می‌تواند از یک حرکت نزولی کوتاه مدت برای این رمز ارز خبر بدهد.

مقررات ایالات متحده

با توجه به قوانین سخت‌گیرانه‌ای که قرار است حکومت ایالات متحده به نسبت رمز ارز‌ها اعمال کند، هدف ۱۴۰۰۰ دلار برای قیمت بیت کوین بیشتر محتمل به نظر می‌رسد. روز پنج‌شنبه، یکی از اعضای کنگره نامه‌ای را به وزیر خزانه‌داری ایالات متحده تقدیم کرده بود و در آن، پیشنهاد اعمال محدودیت بیشتر بر کیف پول‌های خصوصی را داده بود. اگر این محدودیت‌ها اعمال شود، به احتمال زیاد عده زیادی گرفتار ترس شده و بیت کوین‌های خود را می‌فروشند. نظر شما چیست؟چشم‌انداز ماه‌های آینده بیت کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42514
دکمه بازگشت به بالا