ایستگاه خبر

PlanB معتقد است چرخه‌ی صعودی بیت‌کوین به پایان نرسیده است

PlanB که به‌خاطر مدل معروف انباشت به جریان (S2F) شناخته شده است، مدعی شد کاهش ۱۶ هزار دلاری بیت‌کوین تنها یک تثبیت قیمت برای ادامه‌ی روند صعودی آن است. وی خاطرنشان شد بیت‌کوین در میانه‌ی مسیر دستیابی به هدف ۲۸۸ هزار دلاری خود براساس مدل S2F قرار دارد.

هیچ پیشرفتی یک‌شبه رخ نمی‌دهد

رفتار قیمتی بیت‌کوین از اوایل اکتبر در یک مقیاس کلی صعودی یا گاوی بوده است. این جهش قیمت شش ماهه که از اکتبر با ۱۴ هزار دلار شروع و به ۶۰ هزار دلار در مارس رسید نیازمند یک تثبیت قیمت محکم و عقلانی است. داده‌های تاریخی همواره از آوریل به‌عنوان ماهی صعودی برای بازار رمز ارزها یاد نموده است، علیرغم ریزش هفته‌ی اخیر امسال نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. بیت‌کوین توانست از هیاهوی عرضه‌ی سهام Coinbase در بورس نزدک بهره برده و اوج قیمتی تاریخی جدید ۶۵،۰۰۰ دلاری را از خود به‌جای گذارد.

PlanB اسم مستعار یکی از کاربران توییتر است و به‌خاطر مدل انباشت بر جریان (S2F) خود مشهور است، وی درباره‌ی رویدادهای اخیر گفت: «هیچ پیشرفتی یک‌شبه رخ نمی‌دهد.» او همچنین اعتقاد دارد کاهش‌های عظیم قیمتی پیش‌درآمدی بر جهش‌های بزرگ صعودی خواهند بود.

PlanB معتقد است چرخه‌ی صعودی بیت‌کوین به پایان نرسیده است

آیا چرخه‌ی صعودی درحال تکمیل است؟

با نگاهی به نمودار PlanB می‌توان گفت بیت‌کوین در سال‌‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ پس روند گاوی حاصله از هاوینگ شاهد دو اصلاح قیمت شدید بوده است. در حقیقت هردوی این اصلاحات و تثبیت قیمت فعلی، در میانه‌ی تکمیل چرخه‌ی صعودی رخ داده‌اند.

اگر بیت‌کوین واقعا در نیمه‌راه چرخه‌ی صعودی خود باشد، باید انتظار داشت که این رمز ارز به قیمت پیش‌بینی شده‌ی مدل S2F در اواخر سال جاری نزدیک گردد. فارغ از درنظر گرفتن دو متغیر «انباشت» و «جریان» که به‌ترتیب ذخایر و عرضه‌ی سالانه‌ی بیت‌کوین هستند، نسخه‌ی به‌روز شده‌ی S2F مراحل گوناگونی را که بیت‌کوین از سال ۲۰۰۹ با‌ آنها مواجه بوده را بررسی و لحاظ کرده است.

این مراحل شامل «اثبات مفهوم» اولیه، مرحله‌ی «پرداخت»، «طلای الکترونیک» و «دارایی مالی» است. PlanB در نهایت اظهار داشت بیت‌کوین در پایان چرخه‌ی گاوی خود قادر است سقف قیمتی ۲۸۸،۰۰۰ دلار را لمس نماید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰ – کوین ایران

Source

https://coiniran.com/?p=45301
دکمه بازگشت به بالا