ترید و سرمایه گذاری

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) و روند آینده بازار رمز ارز ها

بیت کوین که در تاریخ ۲ آوریل در قیمت ۴۲۰۰ دلار قرار داشت، ۸ام آوریل به بالاترین سطح در ۴-۵ ماه اخیر یعنی ۵۳۰۰ دلار رسید اما این حرکت صعودی چند روزیست که درجا می زند.

چشم انداز

  • حرکت بیت کوین از ۲ آوریل و قیمت ۴۲۰۰ دلار شروع شد و فاصله ی نزدیکش با میانگین متحرک سه روزه را حفظ کرد و اکنون در ۵۲۳۸ دلار است.
  • ایستادن روند قیمت بیش از سه روز بالای میانگین متحرک می تواند فشار خرید را افزایش دهد و قیمت را به سطح ۵۵۰۰ و بالاتر برساند.
  • با این وجود، به نظر می رسد حرکت صعودی بیت کوین در کوتاه مدت به پایان رسیده است؛ چراکه نمودار شمعی دوجی در چارت روزانه ایجاد شده که نشان از خستگی گاو ها در چارت هفتگی دارد.
  • بسته شدن UTC زیر ۴۹۴۸ دلار اعتبار شمع نزولی دیروز را تقویت می کند و موقعیت را برای بازگشت به میانگین متحرک ۳۰ روزه در قیمت ۴۵۵۰ آماده می کند.

صعود قیمت بیت کوین، درصورت پایدار بودن مقاوت فعلی ۵۲۰۰ دلاری می تواند تداوم داشته باشد. بیت کوین که در تاریخ ۲ آوریل در قیمت ۴۲۰۰ دلار قرار داشت، ۸ام آوریل به بالاترین سطح در ۴-۵ ماه اخیر یعنی ۵۳۰۰ دلار رسید. این حرکت صعودی که در چند روز گذشته با اشباع خرید مواجه شده است و چند روزیست که درجا می زند از روز گذشته مورد شک و شبهه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: تخصیص ۹۴٪ از سرمایه گذاری های مالی به حوزه رمز ارز ها در سال ۲۰۱۸

میانگین متحرک سه روزه، قیمت ۵۲۳۸ دلار رانشان می دهد که بیت کوین از ۲ آوریل در همین حوالیست و می تواند نشانه ی سرخوردگی گاوها باشد. یک حرکت قانع کننده بالای مقاومت میانگین متحرک می توانند خریداران بیشتری را به بازار جذب کند و به بازار صعودی رونق دهد.

نمودار روزانه

BTC یک نمودار شمعی برعکس ساخته که نشانه شروع روز با خوش بینی و اتمام روز با بدبینی می باشد. نمودار شمعی علامت مهمی در پتانسیل تغییر روند است، بخصوص زمان وقوع یک رالی. اگر UTC زیر ۴۹۴۸ دلار (کمترین قیمت دوشنبه) بسته شود ریسک کاهش قیمت تا ۴۵۵۰ دلار افزایش می یابد.

با این حال چشم انداز بلند مدت تا زمانی که قیمت ها بیش از ۴۲۳۶ دلار باشد، صعودی خواهند بود.

بیشتر بخوانید: محققان بایننس: سیگنال پایان روند نزولی بیت کوین و بازار رمز ارز ها

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا