آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

سطح حمایت روانی قبلی بیت کوین (BTC) حالا مانع رشدش می شود

نرخ بیت کوین در روز شنبه تا ۶۷۵۰ دلار جهید ولی فورا نزولی شد و به سطح حمایت روانی ۳۵۰۰ دلار بازگشت و بازده هفتگیش را بلعید.

بازده هفتگی بیت کوین (BTC) در یک نقطه کلیدی میانگین متحرک که قبلا نقش حمایتی داشت، از بین رفت. نرخ بیت کوین در روز شنبه تا ۳۷۵۰ دلار جهید ولی فورا نزولی شد و به سطح حمایت روانی ۳۵۰۰ دلار بازگشت.

با این حال، بیت کوین نتوانست بیش از یک ساعت بالای میانگین متحرک ۲۱ روزه دوام بیاورد. مهمتر آنکه، گذشتن از مانع میانگین متحرک، پر هزینه بود و بیت کوین ۳.۸ درصد کاهش قیمت داشت و به ۳۴۷۰ دلار رسید.

بیشتر بخوانید: کف قیمت بیت کوین (BTC) چند است؟ آیا به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط می کند؟

بنابراین می توان گفت که خط میانگین متحرک که دو هفته قبل از ۱۰ ژانویه نقش حمایتی قوی داشت، اکنون به مقاومت تبدیل شده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین روی Bitstamp با قیمت ۳۵۲۷ دلار معامله می شود که ۴.۳ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته را نشان می دهد. در همین حال، میانگین متحرک ۲۱ روزه ۳۷۳۲ دلار می باشد.

پولبک (pullback) قوی ۲۱ روزه نشان می دهد که ذهنیت «فروش در زمان صعود قیمت» هنوز هم بسیار قویست. با این همه، روند اصلی هنوز نزولیست که در شیب منفی میانگین متحرک ۱۰ هفته ای قابل رویت است. احتمال شکست به زیر ۳۵۰۰ دلار تا زمانی که BTC زیر مقاومت ۲۱ روزه ی میانگین متحرک قرار دارد، قوی است.

نمودار روزانه

همانطور که مشاهده می کنید، BTC بالای میانگین متحرک ۲۱ روزه دوام نیاورده و به ۳۵۰۰ دلار بازگشته است که موجب تقویت چشم انداز نزولی روی میانگین متحرک نمایی ۵ و ۱۰ روزه و RSI ۱۴روزه می شود. در نتیجه، احتمال سقوط قیمت به زیر ۳۵۰۰ دلار افزایش یافته است.

سطح حمایت روانی قبلی بیت کوین (BTC) حالا مانع رشدش می شود
This Former Bitcoin Price Support Is Now Capping Gains

این علائم، درها را به کاهش قیمت تا پایین ترین سطح در ماه دسامبر، یعنی ۳۱۰۰ دلار را باز می کند. هر چند اگر BTC حدود یک ساعت بالای میانگین متحرک ۲۱ ماهه یعنی ۳۷۳۲ دلار قرار گیرد، احتمال کاهش تا ۳۱۰۰ دلار ضعیف می شود.

نمودار هفتگی

سطح حمایت روانی قبلی بیت کوین (BTC) حالا مانع رشدش می شود
This Former Bitcoin Price Support Is Now Capping Gains

سایه ی بلند بالایی (فضای بین بالاترین قیمت و قیمت نهایی) به شمع هفته ی گذشته متصل شده است که نشان دهنده ی افزایش ذهنیت «فروش هنگام صعود قیمت» در بین تریدر هاست. تا زمانی که BTC پایین تر از میانگین متحرک ۱۰ هفته ای باشد، روند اصلی نزولی باقی می ماند.

چشم انداز

پولبک بیت کوین از میانگین متحرک ۲۱ روزه ممکن است خرس ها را تحریک کند تا قیمت را به زیر ۳۵۰۰ دلار بکشانند. در این صورت هدف بعدی ۳۱۲۲ دلار خواهد بود.

یک حرکت قانع کننده بالای میانگین متحرک ۲۱ روزه یا قیمت ۳۷۳۲ دلاری، روند نزولی را تضعیف می کند و هدف بعدی ۴۰۰۰ دلار خواهد بود. با این حال، هنوز روند اصلی نزولیست و صعود به بالای میانگین متحرک ۲۱ روزه برای گاو ها کار سختی است.

بیشتر بخوانید: ثبات قیمت بیت کوین (BTC) روند نزولی این رمز ارز را تضعیف کرده است

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source
https://coiniran.com/?p=27361
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x