ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

به‌روزرسانی مهم شبکه اتریوم در پیش است

به‌روزرسانی جدید شبکه اتریوم که با نام EIP-7514 شناخته می‌شود، چیزهای زیادی را تغییر می‌دهد و به همین دلیل است که برای هر سرمایه‌گذاری اهمیت دارد.

اول از همه، EIP چیست؟

مخفف عبارت طرح بهبود اتریوم (Ethereum Improvement Proposal) است که اصطلاحی برای یکی سری به‌روزرسانی است. این مورد خاص، EIP-7514، بخشی از ارتقاء اتریوم Dencun است.

هدف اصلی به‌روزرسانی EIP-7514

کاهش سرعت استیکینگ اتر و دادن زمان بیشتری به جامعه برای کشف بهترین راه برای پاداش دادن به کسانی که این کار را انجام می‌دهند.

چرا باید سرعت استیکینگ را کاهش یابد؟ اگر همه برای به اشتراک گذاستن اترهای خود عجله کنند، می‌توانیم به نقطه‌ای برسیم که نیمی از کل ETH تا می ۲۰۲۴، سه چهارم تا سپتامبر ۲۰۲۴ و ۱۰۰ درصد ان‌ها تا دسامبر ۲۰۲۴ استیک شوند. در حالی که ممکن است به نظر برسد اتفاق خوبی است، وجود بیش از حد اتر در شبکه می‌تواند آن را تحت فشار قرار دهد و لزوماً آن را ایمن‌تر نمی‌کند. به علاوه، پاداش استیکینگ می‌تواند آنقدر ناچیز شود که ارزش تلاش نداشته باشد.

Ethereum chart
منبع: TradingView

این به‌روزرسانی تعداد اعتبارسنج‌های جدیدی که (افرادی که تراکنش‌ها را پردازش می‌کنند و بلوک‌های جدید ایجاد می‌کنند) می‌توانند به شبکه بپیوندند را تغییر می‌دهد. پیش از این، این عدد می‌توانست به صورت تصاعدی رشد کند، اما اکنون با سرعت کنترل‌شده‌تر و خطی‌تری افزایش خواهد یافت.

این بسیار مهم است زیرا اعتبارسنج بیشتر به معنای ارسال پیام‌ها و داده‌های بیشتر است که می‌تواند سرعت کار را کاهش دهد.

پاداش استیکینگ چطور؟ هنوز جای بحث دارد. جامعه اتریوم در حال بحث و گفتگو در مورد اینکه چگونه افراد را به بهترین وجه ترغیب کنند تا اترهای خود را به اشتراک بگذارند. این به‌روزرسانی زمان می‌برد تا این گفت‌وگوها انجام شود و محققان راه‌حل‌های بهتری را کشف کنند.

بنابراین، راه‌حل فعلی چیست؟ EIP-7514 شبیه فشار دادن دکمه «مکث» است و به جامعه اتریوم فرصتی می‌دهد تا مجدداً ارزیابی کنند و تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد آینده بگیرد. و برای شبکه‌ای که از زمان پیدایش خود شاهد رشد و تغییر انفجاری بوده است، لحظه‌ای برای مکث و قرصتی برای تأمل بدهد.

 

 

پیشنهاد مطالعه: پس از مرج اتریوم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=65388
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x