ایستگاه خبر

راه‌اندازی پروژه ثبت اسناد رسمی مبتنی بر بلاک چین در یکی از شهرهای چین

بنابر گزارش رسانه‌های محلی، قرار است در شهر سوژو در چین یک پروژه آزمایشی برای ثبت اسناد رسمی به کمک بلاک چین، اجرا شود.

مطابق اعلام مقامات سوژو در تاریخ ۵ ژوئن، هدف از اجرای این پروژه، تهسیل دسترسی میلیون‌ها شهروند چینی به دفاتر دولتی ثبت اسناد از طریق اینترنت است.

این پروژه آزمایشی که به طور مشترک توسط اداره نظارت بر بازار و دایره‌ی قضایی شهرداری سوژو راهبری می‌شود، خدماتی مرتبط با موضوعاتی همچون آزادی شخصی، خدمات درمانی، حقوق مالکیت و دیگر موارد را در اختیار شهروندان سوژو قرار خواهد داد.

تمامی خدمات دفاتر دایر شده در این پروژه از طریق سامانه‌های ابری ارائه می‌شوند. گفتنی است میان این دفاتر، برای تسهیل قابلیت ردیابی و اهداف حقوقی و قانونی، مدارک صوتی و تصویری نیز به اشتراک گذاشته می‌شوند.

شبکه‌ای که این دفاتر را به هم وصل می‌کند، «زنجیره‌ی اسناد رسمی سوژو» نامیده شده است. این شبکه به نهادهای قانونی اجرای احکام اجازه می‌دهد تا بتوانند از آن برای تایید اصالت اسناد استفاده کنند و در زمان بروز مغایرت، کل این فرایند را از طریق پرونده‌های اشتراکی روی یک پلتفرم ابری، انجام دهند.

برخلاف روش‌های معمول ذخیره‌ی پرونده‌های صوتی و تصویری در یک پایگاه داده‌ی نهاد مجری قانون، این پلتفرم ثبت اسناد بلاک چینی همه فرایند ثبت و تایید اصالت اسناد را از مرحله ضبط گرفته تا توزیع، پردازش می‌کند. ذخیره آسان‌تر داده، امنیت بالا، عدم دستکاری و ردیابی‌پذیری از جمله ویژگی‌های این پلتفرم هستند که شفافیت فرایند اجرای احکام قانونی را افزایش می‌دهند.

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا