ایستگاه خبر

طبق گفته توسعه‌دهندگان، آغاز فعالیت اتریوم ۲.۰ در نوامبر

به گفته یکی از توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم، پس از تأخیرهای متوالی و به‌روزرسانی مهمی در بلاکچین آن، ماه نوامبر ماه آغاز فعالیت اتریوم ۲.۰ خواهد بود.

در یک پست وبلاگی که خلاصه به روزرسانی‌های اخیر اتریوم ۲.۰ را نشان می‌دهد، رائول جوردن در خصوص به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ گفته است که اصلاحات مختلفی در خصوص تجربه کاربری و بررسی‌های امنیتی باید انجام شود و به نظر ما ماه نوامبر زمان مناسبی برای عرضه اتریوم ۲.۰ خواهد بود.

اتریوم ۲.۰، ارتقا اصلی بلاکچین اتریوم، نمی‌تواند به زودی ارائه شود. بلاکچین فعلی اتریوم حدود 14 معامله در ثانیه را می‌تواند انجام دهد. استفاده از این شبکه به ۹۷ درصد ظرفیت خود رسیده است و میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم در حال رکورد زدن است.

رشد شدید DeFi در تابستان و ورود حدود ۸ میلیارد دلار سرمایه در طی سه ماه گذشته به آن باعث تشدید این فشار شده است. این موضوع اتریوم را به حد ظرفیت نهایی خود رسانده و شبکه در حال حاضر برای پردازش معاملات کوچک بسیار گران است.

با این حال، تضمین کرده‌اند که آغاز فعالیت اتریوم ۲.۰ همه این مسائل را حل کند. ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، ادعا می‌کند که نسخه جدید بلاکچین در نهایت سرعت معاملات را به 100000 در ثانیه افزایش می‌دهد. این به‌روزرسانی همچنین بلاکچین اتریوم را از یک بلاکچین اثبات کار به یک بلاکچین اثبات سهام تبدیل می‌کند.

 

|| بیشتر بخوانید: الگوریتم اثبات انجام کار در مقابل اثبات سهام، براستی کدامیک مناسب‌تر است ||

اما اتریوم ۲.۰ که سال‌ها در دست ساخت بود، با تأخیرات پی‌درپی روبرو شد. جاستین دریک، محقق بنیاد Ethereum، در ماه ژوئیه گفت که جدول زمانی برای عرضه در ماه نوامبر بلند پروازانه است. دریک گفت که احتمال عرضه در ژانویه 2021 بیشتر است، اگرچه بوترین و دیگر محققان اتریوم در این مورد اختلاف نظر دارند.

 

Source

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا