ایستگاه خبر

هم‌اکنون بیش از ۱۳هزار آدرس بیت کوینی با موجودی دست‌کم یک میلیون دلار وجود دارد

بر اساس داده‌های منتشرشده توسط Glassnode، هم‌اکنون بیش از ۱۳هزار آدرس بیت‌ کوینی با موجودی دست‌کم یک میلیون دلار وجود دارد.

با قیمت‌های کنونی، هر آدرس باید حاوی حداقل ۱۰۷ بیت کوین باشد تا بتواند وارد باشگاه میلیونرها شود. ناگفته پیداست که به دلیل نوسانات نرخ برابری بیت کوین در برابر دلار، تعداد این آدرس‌ها مدام در حال تغییر است؛ در حالی که معمولا تعداد آدرس‌هایی با موجودی ۱۰۰ بیت کوین به‌ندرت دچار تغییرات می‌شود.

پیش‌تر در سال ۲۰۱۷ زمانی که بهای بیت کوین در حال شکستن رکوردهای پیاپی بود، شمار آدرس‌های دارای موجودی دست‌کم یک میلیون دلار نیز به بالاترین میزان خود رسید. گفتنی است تعداد آدرس‌های با موجودی حداقل یک‌میلیون دلار از معدود متغیرهای مرتبط با بیت کوین است که طی سال‌های اخیر، واریانس ناچیزی داشته است.

شاید یکی از دلایل این امر این باشد که شماری از این آدرس‌ها در کنترل نهادها و صرافی‌های بزرگی هستند که تمایل چندانی برای بریز و بپاش بیت کوین‌های خود ندارند. گفتنی است در حال حاضر، بیش از یک میلیون بیت کوین وجود دارد که احتمالا توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شده است. این بیت کوین‌ها بیش از ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=40013
دکمه بازگشت به بالا