ایستگاه خبر

داده های جدید از مرگ حدود ۱۰۰۰ آلتکوین در سال ۲۰۱۸ خبر می دهند

با اینکه در طول سال ۲۰۱۸ استفاده از عبارت «مرده» برای بیت کوین به ۹۰ بار افزایش یافت، تعداد کل آلتکوین های از بین رفته به ۹۳۴ کوین رسیده است.

به گزارش کوین ایران و بر اساس داده های پرتال ۹۹bitcoins با نگاهی تاریخی به رمز ارز ها در سال ۲۰۱۸ می بینیم که استفاده از عبارت «مرده» برای بیت کوین به ۹۰ بار افزایش یافته است.

طبق گفته های این سایت در بخش Bitcoin Obituaries، این ادعای رسانه ها مبنی بر شکست بیت کوین به دنبال کاهش قیمت جفت BTC/USD از ۲۰ هزار دلار در دسامبر ۲۰۱۷ به کف ۳۱۳۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۸، منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: آیا زمان مرگ آلتکوین ها (رمز ارز های غیر از بیت کوین) رسیده است؟

در مقابل، لیست آلتکوین هایی که به علل مختلف از بازار حذف شده اند، در مجموع به حدود ۱۰۰۰ آلتکوین می رسد. این پایگاه داده میان کوین های مرده و دارایی های شکست خورده بخاطر هک، کلاه برداری یا سقوط قیمت و کوین های تقلیدی که اهداف صادقانه نداشته اند، تمایز قائل شده است.

داده های جدید از مرگ حدود ۱۰۰۰ آلتکوین در سال ۲۰۱۸ خبر می دهند
There Are Almost 1000 ‘Dead’ Altcoins

در مجموع، بر اساس طبقه بندی کوین های مرده یا Dead Coins، تعداد کل آلتکوین هایی که احتمالا هرگز به میدان باز نخواهند گشت به ۹۳۴ کوین رسیده است. این در حالیست که تعداد کوین های با سرمایه ی قابل اندازه گیری که در CoinMarketCap  لیست شده ۲۰۷۳ کوین است.

Jimmy Song، توسعه دهنده بیت کوین، طبیعت غیر متمرکز این رمز ارز را عامل تمایز همیشگی آن با آلتکوین ها دانسته و در وبلاگ خود نوشته است: «در بیت کوین، کارآفرینان هستند که تصمیم می گیرند چه نوآوری ای را با هزینه ی شخصی و تلاش شان پیاده سازی کنند. در آلتکوین ها، یک کمیته مرکزی تصمیم می گیرد که چه نوآوری ای اتفاق بیفتد. در بیت کوین، بازیگران آن خدماتی می سازند که از آن استفاده می کنند. در آلتکوین ها، کمیته های مرکزی دیگران را تشویق به ساختن چیز هایی برای خودشان می کنند.»

نگاهی دقیق تر به لیست Dead Coins آشکار می کند که هیچکس موافق نیست که کوین های لیست شده هرگز به جایگاه بهتری برسند. پروژه ی بدنام OneCoin که چندین دولت آن را یک طرح پانزی یا هرمی خواندند، در بخش کلاهبرداری های مرده لیست شده است.

بیشتر بخوانید: ساختار هرمی وان کوین (Onecoin) در پوشش یک رمزارز

هفته ی گذشته، وال استریت ژورنال تحقیقی منتشر کرد که نشانه هایی از فعالیت جعلی، بازده غیر ممکن و سرقت علمی را در صدها وایت پیپر رمز ارز های مختلف نشان می دهد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار و رمز ارز ها صرفا برای اهداف آموزشی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source

https://coiniran.com/?p=26914
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x