ایستگاه خبر

پترو Petro، یک پروژه رمز ارزی شکست خورده؟

دولت‌مردان آمریکایی در رابطه با خرید و فروش رمز ارز پترو Petro خیلی سخت‌گیر هستند. درحالیکه پترو رمز ارز محبوب ساکنین شمالی قاره آمریکا نیست، شهروندان آمریکایی که اقدام به خرید و فروش رمز ارز ملی ونزوئلا کنند، با جریمه‌های سنگینی مواجه خواهند شد.

همانطور که همه ما می‌دانیم، رمز ارز پترو گذشته مشکوکی دارد. رئیس جمهوری آمریکا دونالد ترامپ طبق یک دستور اجرایی تمام شهروندان آمریکایی را از معامله پترو منع کرده است.

“بخشنامه ۱۳۸۲۷ و اصلاحیه آن تمام شهروندان آمریکایی را از خرید و فروش و نگهداری هرگونه رمز ارز و یا ارز دیجیتال عرضه شده توسط رژیم مادورو منع می‌کند. از ژانویه ۲۰۱۸ هرگونه معامله با اینگونه رمز ارزها تبعات زیرپا گذاشتن تحریم‌های آمریکا را در پی خواهد داشت.”

به بیان دیگر در آمریکا اگر شما با ونزوئلایی ها هرگونه تراکنشی داشته باشید جرم مرتکب شده‌اید. خیلی فرقی نمی‌کند که این تراکنش دیجیتالی بوده باشد یا سنتی.

پترو در سال ۲۰۱۸ توسط رئیس جمهور ونزوئلا نیکلاس مادورو عرضه شد. طبق ادعای او یک میلیارد واحد پترو در عرضه اولیه توکن این رمز ارز به فروش رفته است. ادعایی که بسیاری بر صحت آن مشکوک هستند. علاوه بر این بسیاری فکر می‌کنند که نفت ونزوئلا پشتوانه پترو است، درحالیکه در وایت‌پیپر این رمز ارز هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده است.

برنامه‌های زیادی برای جذاب جلوه دادن پترو صورت گرفته است. از هدایای کریمسی و جایزه و جبران به مناسبت سقوط ارزش بولیوار. اما شهرت جهانی این رمز ارز همچنان مناسب نیست و افراد خارجی علاقه‌ای به داشتن پترو از خود نشان نمی‌دهند. ژانویه گذشته مادورو از فروش بخشی از ذخیره طلا و نفت این کشور به نفع پترو سخن گفت. اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد. این می‌تواند اشتباه بزرگی باشد چراکه نفت و طلا کالاهای ارزشمندی هستند که می‌توانند ثروت و رفاه واقعی برای ونزوئلایی‌ها به ارمغان بیاورند.

اکنون که خرید و فروش این رمز ارز در آمریکا ممنوع است، هیچ صرافی قانونی حق عرضه آن را ندارد و علاقه چندانی نیز به استفاده از این رمز ارز وجود ندارد، به نظر می‌رسد پترو یک پروژه شکست خورده باشد.

Source

https://coiniran.com/?p=37246
دکمه بازگشت به بالا