ایستگاه خبر

نمایندگان کنگره آمریکا لایحه STABLE را برای ممنوعیت استفاده از کوین‌های پایدار غیرقانونی ارائه دادند

راشیدا تلایب، دموکرات حزب میشیگان، به همراه نماینده گان گارسیا و استفن لینچ، نماینده‌های کنگره، امروز لایحه جدیدی را برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر خطرات مرتبط با رشد بازار رمزارز در ایالات متحده ارائه دادند. این لایحه جدید کوین‌های پایدار را بدون تأیید ارگان‌های دولتی غیرقانونی اعلام کرده است. این لایحه با عنوان «مهار کوین‌های پایدار و اجرای مجوزهای بانکی» (STABLE) لقب گرفته است.

طبق بیانیه مطبوعاتی رسمی، هر شخصی که در صدور کوین پایدار یا چیزهای مرتبط با آن تأییدیه کتبی مقامات نظارتی را به همراه نداسته داشته باشد، غیرقانونی تلقی می‌شود. این قانون پیشنهادی با هدف محافظت از مصرف‌کنندگان آمریکایی در برابر کلاهبرداری رمزارزها و خطرات مرتبط با چنین پروژه‌هایی است.

بیشتر بخوانید :‌ شرکت‌‌های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می‌کنند؟

در بیانیه منتشر شده ، تلایب پروژه Diem (Libra) فیسبوک را که با دلار آمریکا مرتبط است هدف قرار داد. این عضو حزب دموکرات میشیگان افزود: فیسبوک سعی کرده است از شکاف بالقوه موجود در بازار استفاده کند، اما خطرات زیادی در ارتباط با این پروژه وجود دارد. تلایب به همراه لینچ در اوایل ماه نوامبر نامه‌ای به برایان بروکس به عنوان سرپرست نظارت بر ارز (OCC) ارسال کرد و از اقدامات یک جانبه در فضای فعالیت‌های مالی دیجیتال  از جمله نامه‌های تفسیری در مورد رمزارزها و کوین‌های پایدار انتقاد کرد.

جامعه کریپتو از این لایحه ناامید شد و این قانون را اقدامی ناامیدکننده خواند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42338
دکمه بازگشت به بالا