ایستگاه خبر

آنچه باید بدانید: چارچوب توکن‌های ضمانتی جدید SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اخیراً چارچوبی را برای توکن‌های ضمانتی منتشر کرده است که صادرکنندگان و سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن آگاهی از اینکه آیا دارایی‌های دیجیتال امن هستند یا خیر، استفاده کنند. بیایید جزئیات را بررسی کنیم.

برخی از دستورالعمل‌ها را در مورد نحوه اطلاع از دارایی‌های دیجیتال اوراق بهادار را به یاد آورید. بیشتر آنها به زبان حقوقی نوشته شده است، اما بیایید آنها را به زبان روزمره و رایج بیاوریم تا بتوانیم راحت‌تر درکشان کنیم.

SEC اعلام کرد که این چارچوب در نظر گرفته نشده است تا یک نمای کلی از قانون باشد، بلکه یک ابزار تحلیلی برای کمک به فعالان بازار است تا ارزیابی کنند که آیا قوانین اوراق بهادار فدرال در مورد عرضه، فروش یا بازفروش یک دارایی دیجیتالی خاص اعمال می شود یا خیر؟ با این وجود، تعیین اینکه آیا یک توکن، ضمانتی است یا خیر، بستگی به تست Howey دارد.

SEC همچنین اطلاعاتی را برای تعیین بهتر اینکه دارایی دیجیتال توکنی ضمانتی‌ست یا نه، ارائه می دهد. اگر یک دارایی دیجیتال یک یا چند مورد از این معیارهای زیر را داشته باشد، احتمال عدم موفقیتش در تست هاوی بسیار بیشتر است.

معیارهای ذکر شده توسط SEC شامل موارد زیر است:

  • در صورتی که شبکه توزیع شده کاملاً توسعه یافته و عملیاتی شود.
  • اگر نشانه به جای ارزش سفته بازی نیازهای کاربران را برآورده کند.
  • در صورتی که این کد سریعاً بتواند برای عملکرد مورد نظر خود استفاده شود.
  • اگر توکن در افزایش ارزشش محدودیتی داشته باشد.
  • اگر بالا رفتن مقدار توکن اتفاق افتاده باشد و نسب به عملکرد آن در درجه دوم از اهمیت باشد. و …

SEC در ارائه جریمه‌ برای کسانی که توکن‌هایی را بدون هیچگونه ارزش ایجاد کرده‌اند، فعال عمل کرده است. با این حال، با این دستورالعمل‌ها، SEC یک قدم به ایجاد یک چارچوب سازگار نزدیک‌تر شده است که همه سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان توکن‌های ضمانتی می‌توانند از آن پیروی کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39223
دکمه بازگشت به بالا