ایستگاه خبر

علت افزایش چشمگیر قیمت اتریوم از زبان مدیرعامل بایننس

چانگ‌پنگ ژائو (CZ)، مدیرعامل بایننس اخیراً نظرات خود را در مورد بیت کوین و اتریوم، دو رمز ارز بزرگ جهان، ارائه کرده است.

به گفته وی، امروزه مردم برای نوع جدید معاملات به سکه‌های جایگزین نیاز دارند که ممکن است قیمت اتر را بالا ببرد. CZ همچنین پیش‌بینی کرد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی متفاوت‌تر از سکه‌های فعلی باشند.

روند صعودی اتریوم

در حالی که قیمت اتریوم همچنان داغ‌‌ترین موضوع طی چند روز گذشته در کل جامعه رمز ارزهاست، کارشناسان با توضیحات و استدلال‌های مختلف خود در تلاش برای تبیین این روند صعوی‌اند.

بلومبرگ با چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس مصاحبه کرد و نظر وی را درباره‌ی چرایی این روند صعودی جویا شد. به گفته چانگ‌پنگ ژائو، تقاضا برای اتر افزایش یافته است مردم مایل‌اند به معاملات مد روز مانند خرید NFT بپیوندند:

«همه موارد استفاده در حال حاضر در حال تغییرشکل است و مردم برای انجام این نوع معاملات جدید به سکه‌های دیگر نیاز دارند. اتریوم یکی از این نمونه‌های کاربردی است. احتمالاً به همین دلیل است که قیمت آن بالا می‌رود.»

CZ در این مصاحبه عنوان کرد که دو رمز ارز برتر، بیت کوین و اتریوم، برای مدتی در کنار هم پیش می‌روند. وی اظهار داشت که بعید است بین BTC و ETH در آینده‌ی بلندمدت پیوندی شکل بگیرد، زیرا اولین رمز ارز جهان فقط برای انتقال دارایی‌ها شکل گرفته است. در عین حال، دومین دارایی بزرگ دیجیتال سیستم پیچیده‌تری دارد و در سطح دیگری فعالیت می‌کند.
قیمت اتریوم همچنان رو به افزایش است و در حال حاضر از بالاترین رقمی که تا به حال ثبت کرده بود، پیشی گرفته است.

CBDC در مقابل سکه های عمومی

چین یکی از کشورهای پیشرو در زمینه توسعه‌ی CBDC است. این کشور قصد دارد آزمایشات خود را گسترش دهد. این کشور حتی تصمیم دارد در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پکن از ارز دیجیتال بانک مرکزی مستقل خود استفاده کند.

با این حال، مدیرعامل بایننس اظهار داشت که سکه‌های عمومی و دارایی‌های دیجیتال بانک مرکزی به هیچ وجه مشابه نخواهند بود. به نظر وی، CBDCها فاقد آزادی استفاده و محدودیت تأمین کالا نخواهند بود و مردم به سادگی آنها را ترجیح نمی‌دهند:

«بر روی اکثر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی کنترل زیادی وجود دارد. و در نهایت کاربران به ویژگی‌های متمایز رمز ارزها اهمیت می‌دهند.»

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتو پانک ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=45475
دکمه بازگشت به بالا