ایستگاه خبر

پروژه‌ی پانزی پلاس توکن از صرافی‌های دارای مجوز برای دامپ رمز ارزها استفاده می‌کند!

گزارش‌های جدید شرکت تحقیقاتی OXT Research نشان می‌دهد پروژه‌ی پانزی پلاس توکن (PlusToken) از صرافی‌های دارای مجوز برای دامپ کوین‌ها استفاده می‌کند. این درحالیست که این صرافی‌ها قوانین احراز هویت (KYC) سفت و سختی دارند. در این گزارش آمده که وجوه PlusToken از جاهای مختلف به میکسرها منتقل و پس از ترکیب توزیع می‌شود. در این گزارش آمده است:

«تقریبا ۸۰ درصد کوین‌ها توزیع شده‌اند در حالیکه ۳۳۸۷۲ BTC درون میکسر باقی مانده و ۳۸۵۳ BTC در حال توزیع شدن است. در نتیجه ۳۷۷۲۵ BTC وارد میکسر شده اما هنوز توزیع نشده‌اند.»

طبق این گزارش پلاس توکن با عرضه در زمان گاوی بودن بازار و متوقف کردن فروش در زمان افت بازار ۱.۳ میلیارد دلار در هفت ماه گذشته به جیب زده است. تا زمان نگارش این خبر OXT حدود ۷۰ درصد کل کوین‌های توزیع شده این پروژه را احتکار کرده که یعنی اقدامات پلاس توکن تاثیر قوی بر بازار نخواهد گذاشت.

OKEx نیز مقصد تازه‌ی این کوین‌هاست و از ماه فوریه به بعد حدود ۵۰ درصد کوین‌ها وارد این صرافی شده است. با این حال، صرافی هوبی همچنان مقصد اصلی این کوین‌ها است. با وجود اینکه نهادهای حاکمیتی سراسر جهان به لزوم اجرای قوانین احزار هویت کاربران (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) تاکید دارند، صرافی‌های دارای مجوز عمده مقاصد پروژه‌ی پانزی پلاس توکن هستند و این پروژه‌ی کلاهبرداری کوین‌های خود را از طریق این صرافی‌ها جابجا می‌کند.

کارشناسان معتقدند که PlusToken بزرگ‌ترین پروژه اسکم و پونزی تاریخ رمز ارزها تا به امروز بوده است. این پروژه در سال ۲۰۱۸ آغاز شد و طبق گزارش‌ها در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ میلیون مشارکت‌کننده داشت. هرچند که چندین نفر از اعضای این پروژه تا کنون دستگیر شده‌اند این پروژه هنوز به کار خود ادامه می‌دهد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37511
دکمه بازگشت به بالا