ایستگاه خبر

بیش از ۳۹ هزار دستگاه خودپرداز رمز ارز در سراسر جهان نصب شده است!

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی coinatmradar.com، در هفتۀ اول ماه جاری تعداد دستگاه‌های خودپرداز (ATM) رمز ارز در سراسر جهان به بیش از ۳۹ هزار عدد رسیده است. به بیان دیگر ۶۱۴ اپراتور کریپتو در ۷۷ کشور جهان موفق به نصب و راه‌اندازی ۹۳۰۱۱ عدد انواع دستگاه‌های خودپرداز شده‌اند.

بیش از 39 هزار دستگاه خودپرداز رمز ارز در سراسر جهان نصب شده است!

طبق آمار موجود در اول ژانویۀ ۲۰۱۷ (۱۲ دی ۱۳۹۵) تقریبا ۹۶۹ عدد خودپرداز کریپتو در جهان مشغول به کار بوده و از آن زمان تا کنون نرخ نصب این دستگاه‌ها با ضریب ۳۹۲۵ درصدی رشد کرده است. آمارهای مربوط به توزیع جغرافیایی نیز نشان می‌دهند که آمریکای شمالی با داشتن ۹۵.۱ درصد از کل آمار (۳۷۰۸۱ عدد ATM) جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

در این بین سهم ایالات متحده ۸۷.۹ درصد (۳۴۲۹۹ دستگاه) از مجموع ATMهای نصب شده در سراسر جهان بوده و اروپا نیز ۳.۸ درصد از ۴.۹ درصد باقی‌مانده را به خود اختصاص داده است. از کل ۳۹۰۱۱ عدد ATM نصب شده ۳۸۹۹۸ عدد از بیت‌کوین پشتیبانی می‌کنند.

بیش از 39 هزار دستگاه خودپرداز رمز ارز در سراسر جهان نصب شده است!

تسلط بیت‌کوین بر این دستگاه‌ها به معنای انحصاری بودن آن نیست، زیرا ۳۳۰۵۶ عدد از آن‌ها قابلیت پشتیبانی از آلتکوین‌ها را دارند که لایت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین و بیت‌کوین کش به ترتیب در ۳۲۴۶۶، ۲۹۳۲۴، ۱۶۱۳۲ و ۱۳۸۰۱ عدد ATM قابل استفاده خواهند بود.

برترین اپراتورها و تولیدکنندگان خودپرداز کریپتو در سال ۲۰۲۲

برترین اپراتور ATMهای رمز ارز از نظر تعداد دستگاه‌های آماده به کار در جهان Bitcoin Depot است که ۱۷.۷ درصد (۶۸۹۶ عدد ATM) از مجموع دستگاه‌های فعال را به خود اختصاص داده است. در جایگاه بعدی Coincloud ،Coinflip ،Bitcoin of America ،Bitstop و Rockitcoin قرار دارند که به ترتیب ۵۶۴۳، ۴۱۲۴، ۲۳۳۹، ۱۹۶۹ و ۱۷۸۱ عدد ATM را در اختیار دارند.

در بخش تولیدکنندگان نیز Genesis Coin همچنان پیشتاز است و ۴۰.۶ درصد از کل ATMها را دراختیار دارد. در رتبه‌های دیگر نیز General Bytes ،Bitaccess، Coinsource ،Bitstop و Bytefederal حضور داشته که به ترتیب ۲۲.۸، ۱۵.۸، ۵.۲، ۴.۹ و ۲.۸ درصد از کل خودپردازهای رمز ارز را تصاحب کرده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: راه اندازی سیستم پرداخت با بیت کوین برای فروشگاه خود

Source

https://coiniran.com/?p=57010
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x