ایستگاه خبر

جایزه ۶۲۵ هزار دلاری برای شکست حریم خصوصی مونرو و شبکه لایتنینگ بیتکوین

بنا بر گزارش خبرگزاری Cointelegraph، آژانش خدمات درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) اعلام کرد که جایزه‌ای تا ۶۲۵ هزار دلار را برای کسی که بتواند حریم خصوصی مونرو (XMR) را شکست دهد و یا تراکنش‌ها را در شبکه لایتنینگ بیتکوین ردیابی کند، در نظر گرفته است.

پیشنهاده رسمی که هفته گذشته منتشر شد، اعلام کرده که این اداره موارد ارسالی را در قالب نمونه‌های اولیه تا تاریخ ۱۶ سپتامبر می‌پذیرد. در صورت قبول شدن، شرکت‌کننده یک پرداخت اولیه ۵۰۰ هزار دلاری دریافت خواهد کرد.

این کمک‌هزینه به متقاضی کمک می‌کند تا نمونه اولیه خود را توسعه دهد و در سطح عملیاتی پیاده‌سازی کند. زمانی که آزمون‌های لازم انجام و مورد تأیید دولت قرار گرفت، وی ۱۲۵ هزار دلار مابقی را دریافت خواهد کرد.

هدف طرح پیشنهادی IRS

در واقع، هدف دولت از این هم‌کاری با یک یا چند طرف قرارداد، دست یافتن به راه‌حلی برای ردیابی و کشف خصوصیات کوین‌های حریم خصوصی مثل ابزار‌ها، داده‌ها، کد منبع، الگوریتم‌ها و خدمات توسعه نرم‌افزار است. در حال حاضر منابع تحقیقی محدودی برای ردیابی تراکنش‌های مونرو و دیگر تراکنش‌های خارج از زنجیره که حریم خصوصی را برای مجرمان فراهم می‌کنند، وجود دارد.

کمک به مأموران مخصوص دایره تحقیقات کیفری اداره درآمد داخلی در شناسایی کیف پول‌ها، زمان و تاریخ تراکنش‌ها و مبلغ تراکنش، مهم‌ترین وظیفه این طرح است. دولت امیدوار است با استفاده از این ابزار بتواند تراکنش‌های آتی آدرس‌های نشانه‌دار را پیش‌بینی کند. محصول نهایی باید کنترل کامل دایره تحقیقات را برای توسعه و تغییر فراهم کند تا این سازمان به موجودیت‌های خارجی وابسته نباشد.

کوین‌های حریم خصوصی

رمزارز مونرو (XMR) یکی از ارزهای محبوب سازمان‌های مجرمانه است. IRS اشاره کرده است که مونرو به خاطر مسائل حریم خصوصی، برای تمام مطالبات باج و تراکنش‌‌های گروه باج‌افزار Sodinokibi مورد استفاده قرار گرفته است.

با توجه به این که مراجع قانونی قابلیت‌های شرکت‌‌های خصوصی مثل Chainalysis را به کار می‌برند و توانایی رسیدگی و پیگرد رمزارز را افزایش داده‌اند، تقاضای کوین‌های حریم خصوصی از سوی گروه‌های مجرمانه و تبهکار رشد کرده است. در سال‌‌های اخیر، خدمات شرکت Chainalysis در ردیابی تراکنش‌‌های بیتکوین و رمزارز‌های دیگر، به اجرای قانون در رابطه با کودک آزاری، پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم کمک شایانی کرده است.

شرکت تحلیل بلاکچین، CipherTrace، مدعی شده که دارای یک ابزار جدید برای ردیابی تراکنش‌های مونرو است که البته هنوز تا تأیید قابلیت‌های آن باقی مانده است. این شرکت اعلام کرد که توسعه این ابزار یک سال به طول انجامیده و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده می‌تواند با استفاده از آن کوین‌های مونرو را که در فعالیت‌‌های غیرقانونی دخالت داشته، ردیابی کند و منبع آن‌ها را شناسایی کند.

بیشتر بخوانیم: رویارویی دو پروژه حافظ حریم خصوصی : زدکش در برابر مونرو

https://coiniran.com/?p=41108
دکمه بازگشت به بالا