ایستگاه خبر

مرحله نهایی انتقال گراف به آربیتروم

گراف پروتکل نمایه سازی و جست‌وجو در داده‌های بلاکچین، در حال حاضر در حال اجرای یک فرآیند انتقال به آربیتروم راه حل مقیاس‌بندی لایه ۲ است که در شبکه اتریوم عمل می‌کند. هدف آن کاهش هزینه‌های گس، افزایش سرعت پردازش تراکنش و دسترسی بهتر به پروتکل است.

تصمیم برای پیشرفت در انتقال به آربیتروم با رأی دادن شرکت‌کنندگان شبکه از طریق یک پیشنهاد بهبود نمودار تسهیل شد. نتیجه رأی منعکس‌کننده ترجیح جمعی اعضای جامعه برای تجربه‌ای کارآمدتر و مقرون به صرفه‌تر است.

استفاده از آربیتروم به dapp‌ها امکان می‌دهد داده‌ها را سریع‌تر و با کسری از هزینه دریافت کنند، که معادل ۲۵ برابر هزینه کمتر برای هر تراکنش در هنگام انتشار، نظارت و به‌روزرسانی زیرگراف‌ها است.

– گراف (@graphprotocol) 14 ژوئن ۲۰۲۳

شروع انتقال گراف به آربیتروم را می‌توان در سال ۲۰۲۲ ردیابی کرد. این فرآیند به مراحلی تقسیم و با استقرار اولیه آغاز شد. به دنبال آن پاداش‌های پروتکل در لایه ۲ فعال شد. امروز شروع مرحله نهایی و ادغام کامل با شبکه آربیتروم است.

در بیانیه‌ای توسط Tegan Kline، مدیرعامل Edge & Node، یکی از شرکت‌های مرتبط در توسعه پروتکل The Graph، گفت انتخاب آربیتروم نتیجه ارزیابی دقیق بوده است.

انتظار می‌رود که آربیتروم به عنوان یک راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲، به توسعه‌دهندگان پروتکل و مشارکت‌کنندگان در شبکه، عملیات سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تری ارائه دهد.

برنامه‌هایی در حال انجام است که به کاربران گراف اجازه می‌دهد به آربیتروم در تمام طیف محصولات آن دسترسی داشته باشند. پاداش‌های پروتکل قرار است به تدریج از اتریوم منتقل شوند و در نهایت به طور کامل در آربیتروم پیاده‌سازی شوند.

 

پیشنهاد مطالعه: آربیتروم (Arbitrum) چیست؟ افزایش سرعت شبکه اتریوم با راهکار آربیتروم

 

Source

https://coiniran.com/?p=63162
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x