ایستگاه خبر

گراف (Graph) از پولکادات، سولانا و چند بلاکچین دیگر پشتیبانی خواهد کرد!

گراف (Graph) پشتیبانی از پولکادات (Polkadot)، سولانا (Solana) و سایر بلاکچین‌های لایه ۱ را اضافه می‌کند.

توسعه‌ی Graph
گراف (Graph) به زودی پشتیبانی از Polkadot ،NEAR ،Solana و Celo را اضافه خواهد کرد. دیروز بنیاد گراف این به روزرسانی را طی یک پست وبلاگی اعلام کرد. طبق این پست، چهار بلاکچین انتخاب‌شده بر اساس سهولت ادغام، تعداد توسعه‌دهندگان، برنامه‌ها و ورودی جامعه انتخاب شده‌اند. این سرویس در حال حاضر از شبکه اتریوم، IPFS ،POA پشتیبانی می‌کند.

توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگان Polkadot ،NEAR ،Solana و Celo حالا مشمول طرح Graph Grants می‌شوند که به کسانی که به توسعه اکوسیستم The Graph کمک می‌کنند پاداش می‌دهد.

برای مطالعه‌ی بیشتر اینجا را بخوانید: پروتکل گراف (The Graph)، ابزاری برای جستجو روی بلاکچین‌ها

گراف (Graph) از رابط‌های برنامه‌نویسی به نام زیرگراف استفاده می‌کند. هر کاربری می‌توانید آنها را بسازد و هنگامی که توسعه‌دهندگان از زیرگراف آنها استفاده کنند، مبلغی به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. این زیرگراف‌ها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا داده‌های بلاکچین را فهرست‌بندی، صورتبندی یا منتشر کنند. زیرمجموعه‌هایی که بالاترین رتبه را دارند توسط پروتکل‌های بسیاری از جمله Uniswap ،Synthetix و Aave استفاده می‌شوند.

این پروتکل از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی در دسامبر شاهد رشد گسترده‌ای بوده است. تعداد مطالب این پروتکل در ژانویه به بیش از ۱۱ میلیارد رسید. اوا بیلین (Eva Beylin)، مدیر بنیاد گراف، در مورد این گسترش گفت:

«با بیش از ۸۰۰۰ زیرگراف که در حال حاضر برای Ethereum ،IPFS و POA وجود دارند، ما خوشحالیم که به مرحله جدیدی از رشد اکوسیستم با پشتیبانی از چند بلاکچین رسیده‌ایم.»

این بنیاد اشاره کرد که به دنبال ادغام Bitcoin ،Cosmos ،Avalanche ،Binance Smart Chain و Flow نیز هست.

اتریوم، استاندارد شبکه گراف و GRT توکن ERC-20 باقی خواهند ماند. در حال حاضر، توکن GRT با قیمت ۲.۱۸ دلار معامله می‌شود و سرمایه آن در بازار ۲.۶۸ میلیارد دلار است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43900
دکمه بازگشت به بالا