ایستگاه خبر

نظرسنجی Deloitte: آینده به رمز ارزها تعلق دارد!

نظرسنجی اخیر موسسه‌ی Deloitte حاکی از آن است که ۷۳ درصد از مقامات ارشد موسسات مالی نگران عقب ماندن توسعه‌ی شرکت‌های خود درخصوص استفاده از رمز ارزها و فناوری بلاک‌چین هستند. ۷۶ درصد از این افراد معتقدند که رمز ارزها طی ۵ تا ۱۰ سال آینده جایگزین ارزهای فیات خواهند شد.

رمز ارزها از انواع پول فیزیکی پیشی خواهند گرفت

شرکت تحقیقاتیِ چندملیتیِ Deloitte این نظرسنجی را بین ۱۰۰۰ مقام ارشد بانکی و موسسات مالی در آمریکا، انگلستان، چین، هنگ کنگ، آلمان، برزیل، ژاپن، سنگاپور، آفریقای جنوبی و ایالات متحده‌ی عربی انجام داده است. هدف این مطالعه تعیین میزان وابستگی آینده به رمز ارزها از نگاه این مدیران ارشد مالی بوده است.

پاسخ اکثر این شرکت‌کنندگان، یعنی ۸۰ درصد از آنها، درخصوص حضور موثر دارایی‌های دیجیتال در صنعت مالی طی دو سال آینده مثبت بوده است. همچنین ۷۳ درصد اظهار داشتند که استفاده‌ی سازمان‌ها از راهکارهای بلاک‌چین برای حضور رقابتی در آینده‌ی امورمالی، امری حیاتی است.

نظرسنجی Deloitte: آینده به رمز ارزها تعلق دارد!

بیش از نیمی از این افراد یعنی ۷۶ درصد، پا را فراتر نهاده و بیان داشتند رمز ارزها طی ۵ الی ۱۰ سال آتی جاگزین ارزهای فیات خواهند شد. این افراد حتی انقراض پول فیزیکی را بسیار نزدیک پیش‌بینی نمودند.

Linda Pawczuk، مدیر حوزه‌ی ایالات متحده‌ی شرکت Deloitte در امور بلاک‌چین، درباره‌ی نتایج این نظرسنجی گفت:

«ما در سال پیش شاهد تغییر بزرگی در رویکرد شبکه‌ی مالی جهانی درخصوص مدل‌های نوین کسب و کار مبتنی بر دارایی‌های دیجیتال بودیم. این تغییر روند درحال حاضر نقش بسیار مهمی در زیرساخت‌های مالی ایفا می‌کند.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد که زیربنای سیستم بانکی فعلی تقریبا «منسوخ» شده و لازم است تا مدیران مالی راهکارهای جایگزین را برای رشد اقتصادی در آینده درنظر بگیرند.

۴۳ درصد از افراد معتقدند که موسسات مالی باید از رمز ارزها در روش پرداختی خود استفاده نمایند. این رقم حتی در‌میان مدیران مسن و باتجربه بیشتر بوده و به ۶۳ درصد می‌رسد.

از بین هر شش نفر شرکت‌کننده در این نظرسنجی، یک نفر معتقد است که قوانین نظارتی بزرگترین مانع پیشرفت و توسعه‌ی سریع دارایی‌های دیجیتال می‌باشد. در پایان ۷۱ درصد از پاسخ‌دهندگان بر لزوم بهبود امنیت مجازی در فضای رمزنگاری تایید داشتند.

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

Source

https://coiniran.com/?p=47166
دکمه بازگشت به بالا