ایستگاه خبر

دویچه بوندس‌بانک برای طراحی یک شبکه داده غیرمتمرکز با اوشن پروتکل قرارداد بست

سه روز پیش دویچه بوندس‌بانک (Deutsche Bundesbank)، بانک مرکزی جمهوری فدرال آلمان، ثبت سفارش در چارچوب مناقصه عمومی اوشن پروتکل (Ocean Protocol) را علنی کرد.

برخلاف روند فعلی جهانی که تحقیقات به سمت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی پیش می‌رود، هدف این بانک این است: «ایجاد یک رویکرد شبکه غیرمتمرکز که به شرکت‌کنندگان برابر امکان دسترسی دائمی و متناسب به داده‌ها را می دهد تا با حفظ حاکمیت داده‌ها، به‌روزرسانی‌های واقعی را انجام دهند.»

پیش نیاز تصمیم‌گیری برای این انتخاب، که توسط دویچه بوندسبانک تعیین شده -که یک دفتر کل توزیع شده (DLT) به یک پایگاه دادهٔ توزیع‌شده به شیوه‌ای با عملکرد بالا متصل شود- به عنوان یک معیار ممنوعیت اجباری تعیین شده است. همانطور که توضیحات موردنیاز توسعه می‌یابد، سیستم در حال توسعه نیز باید پردازش و توزیع مقدار زیادی از داده‌ها را به‌صورت غیرمتمرکز در درازمدت انجام دهد: «در این مرحله، معیار حجم داده‌هایی که باید پردازش شوند، منجر به حذف اکثر شرکت‌های درنظرگرفته‌شده در تصمیم‌گیری می‌شود.»

«در نتیجهٔ روند تحقیقات بازار، مشاوره با BigchainDB GmbH تنها گزینهٔ ممکن برای پیمانکاری بانک است. دلایل این امر علاوه‌بر عدم وجود رقبای قابل قیاس، نکات فنی منحصربه‌فرد فروش است که به دلیل اوشن پروتکل و فناوری پایگاه داده ثبت اختراع وجود دارد. این پروتکل عناصر یک پایگاه دادهٔ توزیع‌شده را با ویژگی‌های DLT ترکیب می‌کند و بنابراین نقطه شروع ایده‌آلی برای توسعه نمونه اولیهٔ مدل شبکه توسط بانک است.

Source

https://coiniran.com/?p=41792
دکمه بازگشت به بالا