آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

پیش بینی بازار: خوش بینی تحلیل گران به بازگشت زودهنگام بیت کوین

امروز ما برخی از پیش بینی های خوش بینانه میان مدت تا بلند مدت برای بازار های مربوط به بیت کوین ارائه می کنیم. با ما همراه باشید.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، در Bitcoin in Brief امروز ما برخی از پیش بینی های خوش بینانه میان مدت تا بلند مدت برای بازار های مربوط به بیت کوین ارائه می کنیم. در حالی که ارز های غیر متمرکز در ماه خرسی همچنان با زیان همراه هستند چشم انداز موجود برای پول مجازی دولتی تیره تر است. یکی از بانکداران ارشد سوئیس به کاهش اشتیاق دولت ها به صدور کوین های دیجیتال اشاره کرده است. به عنوان مثال می توان به ونزوئلا اشاره کرد. کاراکاس اخیراً سرپرست ارز رمزنگاری شده ملی خود را به دلیل شکست در دستیابی به منابع مالی کافی به واسطه El Petro اخراج کرد.

بیشتر بخوانید: تحلیل بازار : سقوط بازار ارز های دیجیتال ، افت قیمت بیت کوین کش

حرف آخر: بیت کوین احیا خواهد شد

در زمان هایی مثل الان، برای انجام پیش بینی های صعودی برای ارز های رمزنگاری شده باید بسیار خوش بین بود، به شرط آنکه قبل از یک دوره کوتاه مدت برای کاهش بیشتر، پیش بینی بلند مدتی برای رشد وجود داشته باشد؛ این به معنی وجود شرایط امن خواهد بود. Todd Gordon به عنوان بنیان گذار Tradinganalysis.com یکی از تحلیل گرانی است که به احیای بیت کوین از خط کف آن تا اوایل سال 2019 ایمان دارد.

Gordon در گفتگو با CNBC اظهار داشت: “من انتظار داشتم بیت کوین سقوط داشته باشد؛ من مدت ها در این فکر بودم که بیت کوین به زیر 5000 دلار سقوط خواهد کرد.” او در واقع انتظار داشت قیمت بیت کوین کمی بیشتر از این سقوط کند ولی خوش بین بود که در محدوده 3000 تا 4000 دلار به روند صعودی باز خواهد گشت. او اضافه کرد: “من فکر می کنم که این مسابقه در ماه فوریه تمام شود، ما دوباره در یک روند صعودی به بالای 10 هزار دلار باز خواهیم گشت.”

حرف آخر: بیت کوین احیا خواهد شد
Bottom Line_Bitcoin Will Recover

امید به بازگشت بیت کوین

با توجه به اظهارات Todd Gordon، تصحیحی که از لحاظ درصد کاهش از قیمت 19000 دلار مشاهده می شود قابل انتظار بود و میزان تصحیح، با توجه به رشد ارزش بیت کوین از سال 2015، بسیار بیشتر از این انتظار می رفت، چرا که بیت کوین پس از هک Mt. Gox به میزان 78 درصد کاهش داشت. او ادامه داد “در شرایط تصحیح برابر ما در حال حاضر دو سوم از مسیر را طی کرده ایم.”

Gordon اضافه کرد که پیش بینی او بر اساس روند صعودی زیبا (Beautiful Uptrend) بر روی نمودار درصد تغییرات انجام شده است. او هشدار داد شما می توانید بیت کوین را بر روی نمودار های سنتی، خطی و محاسباتی نگاه کنید. متخصصین تأکید می کنند که محدوده بالا به پایین متوسط هفتگی 17 درصد جاری، کم ترین مقداری است که بیت کوین تا به حال به خود دیده، چرا که در گذشته این جابجایی بین 30 تا 40 درصد بوده است. این تحلیل گر اضافه کرد: “اگر در این مسابقه من 30 درصد در بیت کوین کاهش داشته باشم چیز قابل ملاحظه ای به شمار نمی رود و می توانم آن را در طول دو هفته جبران کنم.”

بیشتر بخوانید: تبِ استخراج رمزارز ها (Mining) در پی افت بازار فروکش کرده است

دیگران نیز پایه 10 هزار دلار را دوست دارند

دیگر اعضای حوزه ارز های رمز نگاری شده نیز پیش بینی های یکسانی برای چشم انداز میان مدت بیت کوین داشته اند. در پایان ماه مه، Spencer Bogart به عنوان یکی از سرمایه گذاران حوزه بلاکچین اظهار کرد که انتظار دارد قیمت بیت کوین تا انتهای سال 2018 دوباره به بالای 10000 دلار برسد. او ادامه داد با وجود زیان های مداوم، ارز های رمزنگاری شده هنوز هم ارزش خریداری دارند.

دیگران نیز پایه 10 هزار دلار را دوست دارند
Others Like the $10,000 Mark Too

Bogart در مصاحبه با CNBC اظهار داشت: “در گذشته که ارزش بیت کوین 50 تا 60 درصد کاهش پیدا می کرد ابری از دلهره گسترش می یافت و به صورت جدی پایان کار بیت کوین مورد سؤال قرار می گرفت.” با این وجود، او به یکی از تفاوت های کلیدی کاهش های امروز با گذشته اشاره کرد: ما از آن زمان با افزایش قابل توجهی در گسترش و پذیرش بیت کوین رو به رو هستیم. Bogart به عنوان یکی از شرکای Blockchain Capital ادامه داد که ارزش بیشتر کوین ها در مقایسه با بیت کوین افزایش قابل توجهی داشته است. او به سرمایه گذاران توصیه کرد تا ارز های رمزنگاری شده ای مانند کاردانو (Cardano)، ترون (Tron)، IOTA و نئو (NEO) را به فروش رسانده ولی ارز های رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین کش (BCH)، اتریوم، ریپل و EOS را نگهداری کنند.

بیشتر بخوانید: مدیر ریپل: تاثیر قیمت بیت کوین بر بازار رمزارز ها از بین می رود

افت غیر منتظره ارز های رمزنگاری شده

دیروز، بیشتر ارز های رمزنگاری شده در یک دوره 24 ساعته بیش از 20 درصد کاهش ارزش داشتند. بسیاری از شاهدان این کاهش قیمت را به تدابیر اتخاذ شده ی اخیر توسط رگولاتور مالی ژاپن نسبت داده اند. آژانس خدمات مالی (Financial Services Agency) شش دستور جدید بهبود کسب و کار را برای صرافی های ارز های رمزنگاری شده Bitflyer، Tech Bureau، Bitpoint Japan، Btcbox، Bitbank و Quoine صادر کرد. بازار در هفته های اخیر به تعدادی از رویداد های منفی مانند هک صرافی های کره ای  Coinrailو Bithumb، قرار گیری در معرض کلاهبرداری ها و دستکاری های مشکوک در بازار نیز واکنش نشان داده است.

کاهش اشتیاق به پشتیبانی دولتی از ارز های رمزنگاری شده

بر اساس گفته های یکی از نمایندگان ارشد مدیریت بانک ملی سوئیس (Swiss National Bank)، کشور ها تمایلی به صدور ارز های رمزنگاری شده ملی در آینده نزدیک ندارند. Thomas Moser به عنوان یکی از اعضای جایگزین در هیئت مدیره SBN در گفتگو با Business Insider اعلام کرد: “بانک های مرکزی در سراسر جهان تردید هایی نسبت به ارائه ارز های دیجیتال تحت حمایت دولت پیدا کرده اند.”

Moser توضیح داد: “در ابتدای راه، کشور های مختلف علاقه و اشتیاق فراوانی برای صدور ارز رمزنگاری شده ملی از خود نشان می دادند ولی در عین حال من فکر می کنم به دلیل پیامد های مثبت این گونه ارز ها در ثبات مالی، این شور و شوق دوباره تکرار خواهد شد.” او ادامه داد اگر در بلند مدت در کشور های مختلف ارز رمزنگاری شده ملی ایجاد شود شگفت زده نخواهد شد ولی در حال حاضر، همه منتظرند که یکی از کشور ها در این زمینه پیشگام شود.

کاهش اشتیاق به پشتیبانی دولتی از ارز های رمزنگاری شده
Enthusiasm for State-Backed Cryptos Dying Out

رویکرد دوگانه نسبت به ارز های رمزنگاری شده ملی

Thomas Moser فکر می کند که داشتن نسخه الکترونیک اسکناس های فعلی منطقی به نظر می رسد اما هشدار داد که این اقدام پیامد های قابل توجهی خواهد داشت. او ادامه داد: “مزایای این کار نسبتاً کم، اما ریسک های بالقوه این اقدام، بزرگ هستند. بنابراین من فکر می کنم رفتار محتاطانه نقطه تعادل بین این دو خواهد بود.”

نظرات Moser منعکس کننده موضع یکی دیگر از مقامات ارشد بانک ملی سوئیس (Schweizerische Nationalbank) است. Andrea Maechler عضو هیئت مدیره بانک ملی در ماه آپریل اعلام کرد: “ارز های دیجیتال بخش خصوصی بهتر هستند و از ریسک کمتری نسبت به هر گونه ارز رمزنگاری شده ارائه شده توسط بانک مرکزی برخوردارند. او هشدار داد که باید توجه داشت: “در صورتی که مردم احساس کنند یک بانک در خطر است با سهولت بیشتری می توانند به پول های خود را از بانک خارج کنند.”

سرپرست ارز رمزنگاری شده ونزوئلا به طور رسمی اخراج شد

اخیراً Carlos Vargas به عنوان سرپرست ارز رمزنگاری شده ونزوئلا موقعیت شغلی خود را ترک کرد. برخی از رسانه های محلی گزارش دادند که او پس از شکست تیمش در دستیابی به منابع مالی وعده داده شده از طریق عرضه اولیه سکه ارز رمزنگاری شده ملی Petro از مقام خود اخراج شده است.  Petroاز پشتوانه نفت ونزوئلا برخوردار است.

Caracas Chronicles بر اساس یک گزارش منتشر شده مدعی شد که تاکنون تنها 2266 پترو بر روی بلاکچین مربوطه منتقل شده است. اگر هر کدام از آنها در ازای 60 دلار به فروش رسیده باشند دستاورد دولت در حدود 136000 دلار بوده است؛ در حالی که وعده داده شده بود در عرضه اولیه سکه پترو چیزی حدودی 5 میلیارد دلار منابع مالی جذب خواهد شد.

سرپرست جدید ارز رمزنگاری شده پترو چه کسی خواهد بود؟

اطلاعات بسیار کمی در مورد Jocelit Ramírez به عنوان سرپرست جدید و تیم او در دسترس است. ادعا می شود او یکی از نزدیکان معاون رئیس جمهور آقای Tareck El Aissami است.

در ماه های اخیر، علی رغم تهدیدات مقامات رسمی برای محدود کردن ارز های رمزنگاری شده غیر متمرکز و جلوگیری از فعالیت صرافی ها، مبادلات بیت کوین شهروندان ونزوئلایی در پلتفرم هایی مانند Localbitcoins به اوج خود رسیده است که عمدتاً به دلیل مشکلات مربوط به پول رایج  این کشور bolivar بوده است. دولت سوسیالیستی کاراکاس با مشکلات متعددی برای متقاعد کردن شرکای خود برای پذیرش پترو در معاملات دو طرفه رو به رو است. چندین هفته پیش، هند پیشنهاد Maduro برای خرید با تخفیف نفت ونزوئلا در ازای پرداخت پترو را رد نمود.

بیشتر بخوانید: ابزار Buy the Market شرکت Circle برای تازه واردان به بازار رمزارز

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا