ایستگاه خبر

سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی: سرمایه‌گذاری در بیت کوین مثل سرمایه‌گذاری در اپل یا گوگل است

پل تئودور جونز، سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی که مدیر صندوق سرمایه‌گذاری است اخیراً به بیت کوین نگاه تحسین‌آمیزی داشته است. او رمزارزها را سپری مستحکم دربرابر تورم می‌داند و سرمایه‌گذاری در بیت کوین را با سرمایه‌گذاری در سهام کمپانی‌های فناوری همچون اپل و گوگل مقایسه می‌کند. به گفتهٔ او «من فکر می کنم در ابتدای راه بیت کوین هستیم و مسیری طولانی را در پیش داریم.»

جونز در مصاحبه‌ای با CNBC Squawk Box دلایل روی آوردنش به بیت کوین را شرح داد. جونز شرکت Tudor Investment Corp. که یک شرکت مدیریت دارایی است و دفتر مرکزی آن در کنتیکت قرار دارد را تاسیس کرد و پس از پیشبینی و سودآوری‌اش از سقوط بازار سهام در سال ۱۹۸۷ به شهرت رسید.

این سرمایه‌گذار میلیاردر در ماه مه وقتی اعلام کرد که حدود ۲درصد از دارایی‌هایش را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، توجه فعالان حوزهٔ رمزارزها را به خود جلب کرد. اکنون پس از چهار ماه قیمت بیت کوین بیش از ۴۶ درصد افزایش یافته است. جونز می‌گوید: «در ماه مارس و آوریل با توجه به سیاست‌های پولی بانک مرکزی و کاهش کمّی باورنکردنی آن‌‌ها آشکار شد که در دورهٔ بی‌سابقه‌ای از تاریخ هستیم.» او همچنین با اشاره به مشکلات اضافه‌ای که بابت ویروس کووید-۱۹ ایجاد شده است گفت: «هرکسی باید به فکر این باشد که چگونه از خود در برابر تورم دفاع کند. من به این نتیجه رسیدم که بیت کوین در دوران تورم بهترین معاملات دفاعی خواهد بود. بیت کوین بسیاری از ویژگی‌های سرمایه‌گذاری اولیه در کمپانی های فناوری را داراست؛ مانند سرمایه‌گذاری در اپل و گوگل هنگامی که تازه این کمپانی‌ها راه افتاده بودند.»

Source

https://coiniran.com/?p=41692
دکمه بازگشت به بالا