ایستگاه خبر

Coronavirus API راه‌حل ارائه‌ی آمار شفاف، سریع و غیرمتمرکز ویروس کرونا در آمریکا

بیماری کرونا زمانی همه‌گیر شد که اعتماد آمریکایی‌ها به نهادهای حاکمیتی در حال کمرنگ شدن است. طبق بررسی مرکز تحقیقاتی Pew در ژانویه ۲۰۱۹، تنها ۳۵ درصد از بزرگسالان اعتماد بالایی دارند که نمایندگان رسمی مردم به نفع جامعه عمل می‌کنند و کمتر از نیمی از آنها به مدیران شرکت‌ها و رسانه‌ها اعتماد دارند. همچنین ۶۸ درصد نگاه مطلوبی به دانشمندان و تحقیقات پزشکی دارند.

در همین اثنا Danny Yang و Susan Joseph پروژه‌ی جدیدی به نام CoronaVirus API آغاز کرده‌اند که تلاشی‌ست برای تفکیک داده‌ها و اطاعات منابع سنتی. این وبسایت جدیدترین ارقام مربوط به ویروس کرونا در هر ۵۰ ایالت را از وب‌سایت بیمارستان‌های محلی و مراکز دولتی هر ایالت جمع‌آوری می‌کند و یک راه‌حل غیرمتمرکز برای ارائه‌ی اطلاعات قابل اعتماد به افراد می‌باشد.

آنها معتقدند CDC اطلاعات کافی در اختیار مردم قرار نمی‌دهند هرچند داده‌های سایت را جایگزین اعلامیه‌های CDC نمی‌دانند. این افراد در تلاشند تا داده‌ها را بصورت فوری در اختیار مردم بگذارند نه اینکه منتظر یک نهاد متمرکز برای تائید داده‌ها بمانند. همچنین با این روش مردم یک ایالت به سرعت از وضعیت دیگر ایالات باخبر می‌شوند؛ کاری در حالت عادی بسیار مشکل است.

نمودار CoronaVirus API زیر طی یک دوره‌ی ۱۲ روزه میزان آلودگی در ایالات مختلف را نشان می‌دهد.

2020 03 20 105139

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=37684
دکمه بازگشت به بالا