ایستگاه خبر

بزرگترین رقیب تتر اینک حجم بازار ۴ میلیارد دلاری دارد!

تتر بزرگترین استیبل کوین (Stablecoin) جهان رمز ارز‌هاست. استیبل کوین به کوینی گفته می‌شود که دارای ارزشی پایدار است و تحت تاثیر نوسانات جهان رمز ارز قرار نمی‌گیرد. USD Coin یا به اختصار USDC دومین استیبل کوین بزرگ بازار است. جرمی آلریر (Jeremy Allaire) مدیرعامل Circle اخیرا در تویتی اظهار داشته که حجم کل بازار USDC از مرز ۴ میلیارد دلار گذشته است. این خبر نشان می‌دهد که استیبل کوین‌ها اینک در جهان رمز ارز مورد پذیرش کاربران قرار گرفته‌اند. USDC اینک بزرگترین رقیب تتر در این بازار است.

ارزش USDC وابسته به دلار است و این استیبل کوین توسط دلار پشتیبانی می‌شود. حجم بازار این دومین استیبل کوین بزرگ بازار تنها در سال ۲۰۲۰ در حدود ۸۰۰ درصد رشد داشته است. دلیل این امر این است که تقاضا برای استیبل کوین‌ها در خلال این مدت بسیار افزایش یافته است. این استیبل کوین اینک در وبسایت CoinMarketCap در رده یازدهم قرار دارد.

تتر که استیبل کوین اول بازار و بزرگترین رقیب USDC است، در اواسط سپتامبر به حجم بازار ۲۰ میلیارد دلار رسید. با توجه به مشکلاتی که برای ریپل پیش آمده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار از آن شکایت کرده است، تتر اینک به جایگاه سوم بازار دست یافته است و بعد از بیت کوین و اتریوم بزرگترین حجم بازار را دارد.

قطعا استیبل کوین‌ها برای تریدر‌ها بسیار مفید هستند و لازم نیست که تریدر‌ها هر بار کریپتوی خود را به فیات تبدیل کنند که این کار در بسیاری از صرافی‌ها مشکل و دست و پاگیر است. اینک استیبل کوین‌ها به مقبولیت زیادی در میان کاربران فضای رمز ارز رسیده‌اند و می‌بینیم که بزرگترین رقیب تتر اینک رکورد جدیدی از خود بر جای گذاشته است. نظر شما چیست؟ تا چه اندازه به استیبل کوین‌ها باور دارید و آنها را مفید می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42891
دکمه بازگشت به بالا