ایستگاه خبر

ممنوعیت میم توکن‌ها، توکن‌های هواداری و NFTها از سوی کمیسیون بورس و اوراق‌ بهادار تایلند

در راستای کنترل بازار کریپتو، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تایلند مبادله‌ی میم توکن‌ها، توکن‌های هواداری و NFTها را ممنوع اعلام کرد. دولت تایلند معتقد است قیمت دارایی‌های مذکور به‌شدت تحت تاثیر جریان‌های اجتماعی است.

اقدام فوق جدیدترین تصمیم نظارتی از سوی SEC تایلند در جهت ارائه‌ی یک چهارچوب منسجم کرپتو در این کشور است. علی‌رغم آنکه SEC قصد ممنوعیت همه‌جانبه‌ی رمز ارزها را ندارد، اما با اتخاذ یک موضع دفاعی سعی دارد تا از ریسک بازار سرمایه‌گذاری از راه تبادل چندین دارایی ممانعت به‌عمل آورد.

براساس بیانیه‌ی SEC دارایی‌های زیر دیگر حق مبادله را در کشور تایلند نخواهند داشت:

میم توکن‌ها که به اعتقاد SEC هیچ‌گونه هدف شفافی نداشته، فاقد هرگونه پشتیبانی بوده و قیمت آنها به جریان‌های سوشال مدیا وابسته است. اگرچه SEC از ذکر نام خودداری نموده است اما می‌توان حدس زد که مخاطب آن دوج‌کوین باشد. دوج‌کوین تنها میم توکنی است که قیمت آن به‌شدت توسط توئیت‌های ایلان ماسک تغییر کرده است.

توکن‌های هواداری نوعی از دارایی‌های دیجیتال هستند که به دارندگان خود امکان عضویت، رای دادن و اخذ پاداش‌ در پلتفرم‌های گوناگون را می‌دهند. این توکن‌ها قابل مبادله با سایر دارایی‌های دیجیتال و خدمات VIP هستند.

توکنهای غیر قابل تعویض یا NFT نیز در این فهرست حضور دارند. NFTها که برای مدتی جنجالی‌ترین بخش دنیای رمز ارز بودند، نوعی دارایی دیجیتال هستند که طیف گسترده‌ای از آیتم‌های شناخته شده و گمنام را دربر می‌گیرند. این آیتم‌ها شامل کارت‌های کلکسیونی ورزشی تا املاک و مستغلات مجازی و حتی کفش‌های کتانی دیجیتالی را شامل می‌شوند. برخلاف رمز ارزهای متداول، NFTها قابلیت تبادل با یکدیگر را ندارند.

در گروه آخر توکن‌ صرافی‌هایی همچون بایننس کوین (BNB)، یونی‌سوآپ (UNI) و توکن صرافی FTX قرار گرفته‌اند. این توکن‌ها به دارندگان خود مزایایی مانند کارمزدهای ارزان‌تر تراکنش در صرافی مربوطه را ارائه‌ می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

https://coiniran.com/?p=46057
دکمه بازگشت به بالا