ایستگاه خبر

کاهش کارمزد قراردادهای هوشمند در به روز رسانی Tezos برای جذب کاربران دیفای

بنا به گزارش پایگاه خبری Cointelegraph، بلاکچین Tezos با اجرای یک به روزرسانی پروتکل که هزینه های قرارداد هوشمند را تقریباً ۷۵٪ کاهش می دهد به دنبال جذب توسعه‌دهندگان اکوسیستم دیفای است.

تزوس که جز ۲۰ دارایی رمزارزی با بیشترین ارزش بازاری است با موفقیت آخرین نسخه از به روزرسانی خود را پشت سر گذاشت که با هدف کاهش هزینه‌های گاس قرارداد‌های هوشمند در بلاکچین خود انجام شده است. با این کار، جذابیت این بلاکچین برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان به شدت افزایش می‌یابد.

این نسخه به روز رسانی که Delphi نام دارد، یک فعالیت مشترک میان Nomadic Labs، Metastatic و Gabriel Algour بوده است که به افراد برای توسعه قرارداد‌های هوشمند در بلاکچین تزوس کمک شایانی می‌کند.

بنا بر یک بیانیه از سوی برنامه‌نویسان Delphi، این به روز رسانی برای ایجاد کاربرد‌های تزوس در حوزه‌هایی چون دیفای و توکن‌های غیرقابل تعویض بسیار مهم است.

تزوس یک بلاکچین نسل چهار است که از الگوریتم اجماع اثبات سهام بهره می‌جوید و از قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. این بلاکچین از مکانیزم‌های روی زنجیره برای پیشنهاد، آزمایش و فعال‌سازی به روز رسانی پروتوکل استفاده می‌کند که یعنی این بستر نیازی به انشعاب سخت برای این مهم ندارد.

نسخه دلفی شامل بهینه‌سازی مصرف گاس و پیاده‌سازی مدل هزینه جدید است. واحد‌های گاس برای فعالیت‌های مدیریت از ۱۰ هزار به هزار واحد کاهش یافته است. با این ارتقا، بلوک‌های تزوس ۳.۵ برابر تراکنش‌های بیشتری را در بر می‌گیرند در حالی که قرارداد‌ها ۱۰ برابر بیشتر نسبت به قبل از این پیاده‌سازی انجام می‌شوند. همچنین هزینه‌های ذخیره‌سازی یک چهارم برابر شده است.

تزوس در سال ۲۰۱۷ یک عرضه کوین اولیه انجام داد و توانست ۲۳۲ میلیون دلار سرمایه را جذب کند که این بزرگترین عرضه کوین اولیه در تاریخ بوده است.

بیشتر بخوانیم: تزوس چیست ؟

 

https://coiniran.com/?p=41995
دکمه بازگشت به بالا