ایستگاه خبر

رمزارز تزوس در کورس قیمت از EOS پیشی گرفت

برای اولین بار در تاریخ رمزارزها تزوس (XTZ)، رمزارزی که در جایگاه دهم فهرست برترین رمزارزها قرار دارد، EOS هشتمین رمزارز پرارزش را از نظر حجم معاملات و قیمت پشت سر گذاشت.

در زمان نگارش این مطلب، تزوس در قیمت ۲.۷۵ دلار معامله می‌شود؛ در حالی که قیمت EOS برابر با ۲.۷۳ دلار است. روز گذشته نیز حجم معاملات XTZ با جهش ۳۱ درصدی نسبت به روز قبل از ۹۵ میلیون دلار فراتر رفت. در مقابل، حجم معاملات EOS در روز قبل تنها ۳۴ میلیون دلار بود.

تزوس با این افزایش قیمت شاهد بالاترین بهای خود در یک ماه اخیر است. گفتنی است این رمزارز پیش‌تر در روزهای هشتم و نهم ماه مارس در محدوده‌ی قیمتی ۲.۶ تا ۲.۹ دلار داد و ستد شده بود.

تزوس هم‌اکنون دارای شبکه‌ی سهام‌گذاری (Staking) بسیار بزرگتری در مقایسه با EOS است. پلتفرم مساری این رمزارز را پس از Cosmos و Synthetix در جایگاه سوم قرار داده است. بازده سالانه سهام‌گذاری این رمزارز نیز تقریبا برابر با ۷ درصد است.

البته ناگفته نماند که EOS کماکان ارزش بازار بزرگتری در مقایسه با دو رمزارز یاد شده دارد. ارزش بازار EOS برابر با ۲.۵ میلیارد دلار است؛ در حالی که XTZ ارزش بازاری نزدیک به ۲ میلیارد دلار دارد. با این حال، خبر امروز، گام بلندی رو به جلو برای تزوس محسوب می‌شود؛ چرا که ارزش بازار این رمزارز در هفته‌ی گذشته تقریبا ۵۰۰ میلیون دلار کمتر بود.

Source

https://coiniran.com/?p=38468
دکمه بازگشت به بالا