ایستگاه خبر

تگزاس جلوی کلاهبرداری ارز دیجیتال با شعار «پولت را دوبرابر کن» را گرفته است

هیئت امنای ایالتی تگزاس دستورالعملی را برای جلوگیری از یک کلاهبرداری ارز دیجیتال صادر کرده است که قول می‌داد سرمایه گذاری شخص را دو برابر کند. گفته می‌شود این کلاهبرداری توسط نیکلاس استیل انجام می‌شد که خود را متخصص ارز دیجیتال توصیف می‌کرده و سرمایه‌گذاران را از طریق Craigslist و Facebook فریب می‌داده است.

تنظیم‌کننده این پرونده در بیانیه مطبوعاتی خود اظهار داشت که مدارک این شخص برای فروش اوراق بهادار در ایالت مستندشده نیست که البته این امر مانع او برای درخواست پول از سرمایه‌گذاران نشده بود. گفته می‌شود استیل تبلیغات را در Craigslist قرار می‌داد و سرمایه‌ای بین ۵۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ دلار را درخواست می‌کرد. او به سرمایه‌گذاران قول می‌داد که در مدت زمان ۱۲ ماه پول آنها را دوبرابر کند.

علیرغم ادعای او مبنی بر مبادله ارزهای دیجیتالی با پول سرمایه‌گذاران، تنظیم‌کننده متوجه شد که وی بخشی از پول را در جاهای دیگر استفاده می‌کرده است. گفته می‌شود وی این پولها را برای پرداخت هزینه خدمات آنلاین دوستیابی، رستوران ها و سایر موارد استفاده کرده است. همچنین گفته شده که وی برخی از وجوه را از دستگاههای خودپرداز برداشت کرده است. تگزاس یکی از ایالت‌هایی است که ارزهای دیجیتال در آن بسیار محبوب هستند و همین محبوبیت باعث افزایش تعداد کلاهبرداری ارز دیجیتال شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38959
دکمه بازگشت به بالا