ایستگاه خبر

چرا عرضه‌‌ی تتر از ابتدای ماه ژوئن ثابت مانده است؟

بر اساس داده‌های ارائه شده از سوی سایت The Block، مقادیر عرضه‌ شده‌ی استیبل‌کوین تتر (USDT) از ابتدای ماه ژوئن تاکنون تغییری نکرده است. میزان عرضه‌ی تتر از ابتدا تا روز هفده‌ام ماه جاری همواره رقم ۶۴.۲۵ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. ثابت ماندن این عدد بیانگر آن است که درحال حاضر هیچ تقاضایی برای تتر در بازار رمز ارزها وجود ندارد، حتی بدتر آنکه هیچ سرمایه‌ای وارد این بازار نشده است.

Paolo Ardoino، مدیر ارشد فناوری تتر، اظهار داشت که تقاضای کاربران برای این استیبل‌کوین به‌شدت تحت تاثیر عواملی همچون کاهش علاقه به قرادادهای آتی بیت‌کوین در چند هفته‌ی اخیر می‌باشد. به گفته‌ی وی تتر برترین استیبل‌کوین موجود در اکثر صرافی‌های رمز ارز و مشتقات آنها است.

رابطه‌ی سود باز با رونق بازار

با نگاهی دقیق‌تر خواهیم دید که از اواسط ماه می، سود باز (open interest) قراردادهای آتی بیت‌کوین با شیب نزولی قابل توجهی همراه بوده است. این رقم از ۲۰ میلیارد دلار در ماه می به حدود ۱۳ میلیارد دلار در هجده‌ام ماه ژوئن رسیده است. سود باز نشانگر مجموع ارزش قراردادهای مشتقات تجاری یک محصول است که هنوز معامله نشده‌اند. افزایش تعداد سود باز بیانگر ورود سرمایه‌ی جدید به بازار مورد نظر است و کاهش آن از خروج سرمایه حکایت دارد.

می‌توان روند خرسی اخیر بازار کریپتو را دلیل اصلی کاهش مقدار سود باز در قراردادهای آتی بیت‌کوین دانست. قیمت بیت‌کوین اخیرا از اوج قیمت ۶۴ هزار دلاری خود در اواسط آوریل به ۳۶ هزار دلار رسیده است.

چرا عرضه‌‌ی تتر از ابتدای ماه ژوئن ثابت مانده است؟

Ardoino بیان داشت عرضه‌ی استیبل‌کوین‌ها همواره از رفتار قیمتی بازار تبعیت می‌کند. همان‌طور که در نمودار فوق مشاهده‌ می‌شود، نه تنها تتر بلکه سایر استیبل‌کوین‌ها نیز در این ماه با رکود محسوسی مواجه شده‌اند.

برخلاف سیر نزولی تتر، یو اس دی کوین (USDC) توانسته‌ است نسبت به سال گذشته سهم بازار خود را افزایش دهد. اما تتر با تسلط ۶۰ درصدی همچنان حکمران بازار استیبل‌کوین‌ها است. ماه گذشته شاهد آن بودیم که برای نخستین بار حجم بازار تمام استیبل‌کوین‌ها از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد، این رقم درحال حاضر تقریبا ۱۰۶ میلیارد دلار می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: ارز ثابت تتر (Tether) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=46157
دکمه بازگشت به بالا