ایستگاه خبر

پشتیبانی استیبل کوین USDT از بلاکچین آوالانچ

تتر پس از اولین اطلاع‌رسانی‌‌ها در ماه می، استیبل کوین خود، USDT، را در بلاکچین آوالانچ (Avalanche) راه‌اندازی کرد.

این راه‌اندازی در حالی انجام می شود که اکوسیستم آوالانچ با سرعتی بالا در حال رشد است. به گفته DeFi Llama، ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل‌های DeFi مبتنی بر آوالانچ طی سه ماه گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است—از حدود ۳۰۰ میلیون دلار در ماه اوت به بیش از ۱۰ میلیارد دلار در حال حاضر.

USDT در آوالانچ می‌تواند این رشد را بیشتر کند زیرا استیبل کوین‌ها نقش اساسی در بازار DeFi دارند. معامله گران از استیبل کوین‌ها برای مبادله توکن‌ها و قرض دادن آن‌ها برای کسب بازدهی بالا از پلتفرم‌های DeFi استفاده می‌کنند.

Emin Gün Sirer، مدیر بنیاد آوالانچ، راه‌اندازی USDT در این بلاکچین را «یک عنصر اساسی برای کاربران DeFi» خواند.

USDT نیز به موازات رشد بازار کریپتو در سال جاری شاهد رشد قوی بوده است. طبق اطلاعات داشبورد The Block، کل عرضه استیبل کوین از حدود ۲۲ میلیارد دلار در ابتدای سال جاری به حدود ۷۸ میلیارد دلار در حال حاضر افزایش یافته است.

USDT مبتنی بر بلاکچین آوالانچ نیز مستقیماً با Bitfinex ادغام شده است، به این معنی که کاربران می‌توانند از طریق این صرافی ارز دیجیتال به استیبل کوین دسترسی داشته باشند. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، به The Block گفت که کاربران همچنین می‌توانند USDT را در سایر بلاکچین‌ها واریز کرده و آن‌ها را با USDT در آوالانچ تعویض کنند.

بلاکچین آوالانچ نهمین بلاکچینی است که USDT اکنون از آن پشتیبانی می‌کند. هشت بلاک چین دیگر عبارتند از Algorand، پروتکل ساده بیت کوین کش، اتریوم، EOS ،Liquid Network ،Omni ،Tron و Solana.

در اوایل سال جاری، تتر گفت که USDT را در شبکه‌های پولکادات و کوزاما نیز راه‌اندازی خواهد کرد. آردوینو گفت که این شرکت در حال بررسی بلاکچین‌های بیشتری برای پشتیبانی در کوتاه‌مدت است، بدون اینکه نام خاصی فاش شود.

کنسرسیوم CENTER همچنین به دنبال پشتیبانی از بلاکچین‌های بیشتری برای استیبل کوین USDC از جمله آوالانچ و پولکادات است. USDC در حال حاضر در شش شبکه موجود است: Algorand ،Ethereum ،Hedera ،Solana، Stellar و TRON.

مدیر عامل این شرکت، دیوید پوث، اخیراً به The Block گفت: CENTRE در واقع می خواهد یک «شبکه جهانی از استیبل کوین ها» ایجاد کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تتر چیست؟ مزایای استفاده از USDT

 

Source

https://coiniran.com/?p=48265
دکمه بازگشت به بالا