ایستگاه خبر

Tether پس از موفقیت در عرصه دلار دیجیتال به سمت عرضه EURT می رود

Tether (تِتِر) که با USDT نیز شناخته می شود، یک دارایی دیجیتالی است؛ این دارایی دیجیتالی بر روی بلاکچین هسته بیت‌کوین و از طریق پروتکل لایه Omni ساخته شده است. سازمانی که USDT را ساخته، Tether Limited نام دارد؛ طبق گفته این شرکت، توکن های تتر را می توان در هر زمان به دلار آمریکا تبدیل کرد. این کار از طریق پلتفرم این شرکت و به صورت 1 به 1 صورت می گیرد. (یعنی به ازای هر 1 تتر، یک دلار داده می شود).

Tether که در بسیاری از صرافی ها استفاده می شود، دلار دیجیتالی است که به گفته شرکت سازنده آن، توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. این ارز تا به حال شاهد موفقیت های بزرگی بوده. این شرکت اعلام کرده که می خواهد یوروی دیجیتالی را با نام EURT وارد بازار کند.

Tether ارز دیجیتالی می سازد

به گزارش کوین ایران، چند سال است که تتر وجود داشته و می توان گفت با توجه به رشد ارزهای رمزنگاری شده، موفق هم بوده است. برخی از منتقدین بر این باورند که این رشدها غیر طبیعی بوده، و تتر را به پامپ کردن کل اکوسیستم دارایی های دیجیتالی متهم می کنند. (افزایش دادن قیمت یک دارایی بصورت غیر طبیعی و عمدی را پامپ می گویند). این منتقدین بر این باورند که هیچ دلار واقعی پشت سیستم USDT وجود ندارد.

EURT چیست؟

Tether پس از موفقیت در عرصه دلار دیجیتال به سمت عرضه EURT می رود

در این میان، Tether Limited در حال ساخت https://tether.to است؛ این ارز بر روی بلاکچین اتریوم ساخته می شود و با استاندارد ERC20 نیز همخوانی خواهد داشت.

Tether Limited این موضوع را چنین توضیح می دهد: « ما اولین پلتفرمی هستیم که جابجایی ارزهای با پشتوانه پول را از طریق بلاکچین ساده می کند؛ تِتِر مسیر درستی را در راه اعطای امکان جابجایی دارایی در بلاکچین را به کاربران پیموده؛ این جابجایی بدون نوسانات ذاتی و پیچیدگی های مختص به ارزهای رمزنگاری شده است».

این شرکت می گوید:« به دنبال موفقیت گسترده تتر مبتنی بر بیت‌کوین، امروز به راه اندازی دلار آمریکا و یورو به عنوان تتر مبتنی بر اتریوم می پردازیم».

همکاری صرافی ها

Tether Limited می گوید که سیستم جدید، امکان جابجایی دلار و یوروی توکنیزه شده را می دهد. همچنین این شرکت اعلام کرده که پروتکل آن ها بصورت متقابل امکان همکاری با برنامه های شبکه اتریوم را دارد.

از دلایل دیگر هماهنگی با استاندارد ERC20 این است که تراکنش ها، کارمزد بسیار کمتر و زمان تایید سریع تری خواهند داشت.

Tether Limited در رابطه با صرافی ها چنین می گوید: «تعدادی از صرافی های همکار ما، در حال حاضر در حال آماده سازی خود برای پذیرش این توکن جدید هستند».

بررسی و حسابرسی دو مرتبه ای کد

شرکت ارائه کننده Tether می گوید که آن ها یک حسابرسی و بررسی دو مرتبه ای را برای کد پایه و قراردادها، از طریق Zeppelin Audits و Phil Daian به عنوان واسطه های بازرس انجام داده اند. این بررسی های صورت گرفته حاکی از امن بودن و عدم وجود مشکل خاصی در این کدها بوده است. Zeppelin در این باره چنین می گوید: «تیم Tether توصیه های ما را دنبال کردند و قرارداد توکن Tether را بروز رسانی کرده اند».

حسابرسی و بررسی های Phil Daian مجموعا ۲۰ صفحه است؛ نتیجه گیری این صفحات نشان می دهد که تیم Tether در حال دنبال کردن توصیه ها هستند.

https://coiniran.com/?p=17674
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x