ایستگاه خبر

تتر استیبل کوین متصل به پوند راه‌اندازی می‌کند

شرکت اجرایی تتر، توسعه‌دهنده استیبل کوین روز چهارشنبه اعلام کرد، در حال راه‌اندازی یک ارز دیجیتال مبتنی بر فیات است، این توکن این بار به پوند استرلینگ بریتانیا متصل می‌شود.

استیبل کوین جدید، GBP₮، در اوایل جولای عرضه می‌شود، اما این شرکت تاریخ مشخصی را ارائه نکرده است. در ابتدا، استیبل کوین تنها در بلاکچین اتریوم در دسترس خواهد بود.
همچنین مشخص شده است که استیبل کوین جدید با نسبت ۱:۱ به پوند استرلینگ بریتانیا مرتبط می‌شود.
تتر به‌خاطر استیبل کوین دلار آمریکا، USDT، شناخته شده است. اگرچه این شرکت رمز ارزی به دلیل نامشخص بودن صندوق دلاری که از USDT حمایت می کند بسیار بحث‌برانگیز است. با این حال، به گسترش پیشنهادات خود ادامه داد و استیبل کوین‌های بیشتری را به یورو، یوان چین و پزو مکزیک آورد.

بریتانیا: مرکز رمز ارزی جدید؟

این شرکت همچنین تأکید کرد که اقدامش برای آوردن یک استیبل کوین با پوند GBP توسط طرح خزانه‌داری بریتانیا برای تبدیل این کشور به یک مرکز ارزهای دیجیتال انجام شده است. دولت بریتانیا حتی در حال بررسی به رسمیت شناختن استیبل کوین‌ها به‌عنوان یک شکل قانونی پرداخت است.
ما معتقدیم که بریتانیا مرز بعدی برای نوآوری بلاکچین و اجرای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال برای بازارهای مالی است. پائولو آردوینو، مدیر فنی تتر، گفت: ما امیدواریم با فراهم کردن دسترسی کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به یک استیبل کوین پوند صادر شده توسط بزرگترین صادرکننده استیبل کوین، به پیشرفت این نوآوری کمک کنیم.

تتر آماده و مایل به همکاری با تنظیم‌کننده‌های بریتانیا برای تحقق این هدف است و مشتاقانه منتظر ادامه پذیرش استیبل کوین‌های تتر است.
سال گذشته، تتر و شرکت خواهرش، Bitfinex، با دادستان کل نیویورک در ایالات متحده تسویه حساب کردند و ۱۸.۵ میلیون دلار برای شکست وام پرداختند. این دو شرکت کریپتو نیز به دلیل ادعاهای «نادرست یا گمراه‌کننده» در مورد استیبل کوین USDT توسط CFTC 42.5 میلیون دلار جریمه شدند.
علیرغم جنجال‌هایی که در مورد تتر وجود دارد، USDT با تقریباً ۶۷ میلیارد دلار ارزش بازار، بزرگترین توکن تثبیت‌شده با دلار در گردش است.

 

پیشنهاد مطالعه: حمایت مالی با ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

Source

https://coiniran.com/?p=57370
دکمه بازگشت به بالا