ایستگاه خبر

در بحبوحه وقوع حمام خون در بازار رمزارزها؛ تتر از نظر ارزش بازار، XRP را پشت سر گذاشت

بنابر آمار و ارقام پایگاه خبری کوین‌مارکت‌کپ، تتر، پایدارسکه‌ای که با دلار آمریکا قیمت‌گذاری و پشتیبانی می‌شود توانست برای لحظاتی از سکه XRP در جدول پرارزش‌ترین رمزارزهای بازار پیشی بگیرد و جایگاه سوم ارزشمندترین رمزارز را از آن خود کند.

تتر با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی، لقب «پادشاه بلامنازع رمزارزها» را شایسته خود دانسته و گفته است که در روز ۱۲ مارس، پایدارسکه‌اش توانسته از مرز ارزش بازار ۵ میلیارد دلاری عبور کند. اکنون آمار و داده‌های وب‌سایت‌های کوین‌مارکت‌کپ از ارزش بازار حدودا ۴.۸ میلیارد دلاری این رمزارز خبر می‌دهند.

جایگاه کنونی تتر در بازار رمزارزها اتفاقی به دست نیامده است. با فروغلتیدن بهای بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه به مارپیچ نزولی، معامله‌گران برای پوشش ریسک خود به دامن سکه‌های پایدار پناه می‌برند. طی دو روز گذشته، با سایه افکندن وحشت شیوع ویروس کرونا و فروپاشی بی‌سابقه‌ی بازارهای بورس و اوراق بهادار، بیت‌کوین شاهد افت ۴۰ درصدی بهای خود بود.

هم‌اکنون تتر، توانسته عنوان پرمعامله‌ترین رمزارز را از آن خود کند. طی ۲۴ ساعت اخیر، حجم معاملاتی تتر برابر با ۴.۱ میلیارد دلار بوده که پنج برابر بیشتر از حجم معاملاتی رمزارز پیشتاز بازار یعنی بیت کوین بوده است.

Source

https://coiniran.com/?p=37561
دکمه بازگشت به بالا