بحث آزادچندرسانه‌ای

تتر میگوید ارز ثابت دوباره برگشته است

ناشر سکه روز پنج شنبه اعلام کرد که در حال حاضر، توکن USDT کاملاً توسط ذخایر تتر پشتیبانی می شود. تتر پاسخی برای John Griffin، پروفسور مالی دانشگاه آستین تگزاس و امین شمس، مدرس دانشگاه اهایو، که مدعی شده بودند یک آدرس در صرافی Bitfinex مسئول دستکاری بازار بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ بوده است، منتشر کرد. این مقاله بروزرسانی نسخه ای بود که در تابستان ۲۰۱۸ منتشر شده بود.

تتر ادعا کرد که مقاله بازنویسی شده نسخه رقیق تر نسخه اول می باشد و از ادعاهای قبلی عقب نشینی کرده است.

تتر طی بیانیه جالبی ادعا کرده که تمام توکن های تتر با ذخایر تتر پشتیبانی می شوند. اینکه تتر کاملاً از پشتیبانی کامل ذخایر برخوردار است، مدت ها بر سر زبانها بوده است. این شرکت قول داد که اجازه بررسی ذخایر خود را بدهد. مطابق گزارشی که از آن منتشر شد نشان می داد حتی بیش از توکن ها سرمایه وجود دارد و تتر دارای نامه بانک مبنی بر تأیید سرمایه خود می باشد. ادعای تتر حتی منجر به بروز سؤالاتی توسط مقامات قضائی نیویورک شد. اگرچه، تتر تا آپریل ۲۰۱۹ همچنان ادعا داشت که توکن هایش کاملاً پشتیبانی می شوند، وقتی قاضی ارشد Stuart Hoegner طی نامه ای این ادعا را تأیید کرد بیان کرد که ۷۴ درصد از تترها با پول نقد و موارد مشابه آن پشتیبانی می شود.

در آن زمان، تتر ۲.۱ بیلیون دارایی داشت و ۲.۸ بیلیون توکن USDT در بلاک چین Omni منتشر کرد. براساس نظر یک ماینر، این عدد سپس به ۱.۷۷۵ بیلیون سقوط کرد. اگرچه، ۲ بیلیون USDT به صورت توکن ERC-20 در گردش است.

تتر در صفحه رسمی خود اعلام کرد که کل دارایی های این شرکت در حال حاضر بیش از ۴.۶ بیلیون است، که شامل ۴.۵۶ بیلیون دلار آمریکا، ۴۴ میلیون یورو و ۳.۳ میلیون رینمینبی چین است.

در ایمیلی به CoinDesk، Hoegner اعلام کرد که توکن های سرشناس در حال حاضر با ذخایر پشتیبانی می شوند و اضافه کرد:

براساس وب سایت ما، ذخایر شامل ارزهای معمولی و پول نقد و موارد مشابه آن می باشد و گاهی شامل دارایی های دیگر مثل دریافتی های وام ها که از تتر به طرف سومی ارائه شده است، می باشد. عدد ۷۴ درصد اشاره به دارایی های خاص در آن زمان دارد نه کل دارایی های تتر. وی همچنین از افشای مواردی و جزئیات دارایی ها خودداری کرد.

ابهامات:

همچنانکه Griffin و شمس منتظر چاپ مقاله خود در مجله “Journal of Finance” هستند، تتر در بیانیه روز پنج شنبه توضیح داد که نویسندگان این مقاله آگاهی و درک درستی از رمزارزها و سیستم تقاضای تتر ندارند.

در قسمت تحلیل مقاله داریم: در مورد یک بازیگر بزرگ در Bitfinex نوشت که ۱%، ۵% و ۱۰% از مواقعی که این کاربر بالاترین lagged flow تتر را داشته این زمانها همراه شده است با ۵۵%، ۶۷.۲% و ۷۹.۲ درصد افزایش قیمت بیت کوین در تاریخ ۱ مارچ ۲۰۱۷ تا تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۱۸. شواهد نشان می دهد که چنین روندی نمی توانسته تصادفی باشد. اگرچه تتر ادعا کرد که این مقاله دارای داده های کافی برای اثبات ادعای خود نمی باشد. درنتیجه، این مقاله نمی تواند ادعای خود مبنی بر دستکاری معاملات را به اثبات برساند.

بعلاوه، نویسندگان تأکید کردند که الگویی مشاهده شده ممکن است با خرید تتر همگام باشد، برخلاف انتشار تترهای بدون پشتوانه تتر. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که نویسندگان داده ای در زمینه ذخایر تتر منتشر نکرده اند.

در قسمتی از این مقاله می بینیم که اشاره شده موضوع نگرانی افراد در مورد عدم پشتیبانی ۱۰۰% تتر توسط صرافی ها از بین رفته است اما در بخش مدل ها و نتایج می بینیم که ادعاهای آنها کاملاً با انتشار تتر بدون پشتوانه مترادف است.

این مقاله از طرف صنعت رمزارزها مورد ابهام قرار گرفته است و حتی برخی آن را از پایه بی اساس دانسته اند.

https://coiniran.com/?p=35028
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x