ایستگاه خبر

تتر و امکان سپرده گذاری و برداشت دلار کلاسیک از طریق پلتفرم آن

آیا امکان سپرده گذاری و برداشت دلار کلاسیک از طریق پلتفرم تتر تاثیرات مطلوبی بر بازار خواهد گذاشت؟ تطابق یک به یک دلار و تتر حقیقت دارد؟

تتر (Tether) سپرده گذاری و برداشت دلار کلاسیک را از طریق پلتفرم خود امکان پذیر می کند

روز سه شنبه ۲۷ نوامبر، شرکت Tether اعلام کرد که سپرده گذاری و برداشت دلار کلاسیک از طریق پلتفرم این شرکت و در تطابقی یک به یک با Tether امکان پذیر خواهد بود. همزمان صرافی Bitfinex هم بیان کرد که دو جفت معاملاتی جدید یعنی تتر-دلار و تتر-یورو را اضافه کرده است. Tether در این بیانیه اعلام کرد که با طراحی دوباره پلتفرم خود، امکان تایید مشتریان جدید فراهم شده است. در این سپرده گذاری و برداشت ها از طریق پلتفرم Tether نسبت یک به یک بین دلار تتر و دلار کلاسیک امکان پذیر خواهد بود. این کار بدون هیچ کارمزدی انجام می شود اما در مورد دلار کلاسیک کارمزد اخذ می شود.

تتر و امکان سپرده گذاری و برداشت دلار کلاسیک از طریق پلتفرم آن
tether-redesigned-platform

مشتریان هر هفته یک بار می توانند دلار کلاسیک برداشت کنند و حداقلِ سپرده گذاری و برداشت Tether هر دو ۱۰۰۰۰۰ دلار تتر می باشد. همان طور که بیان شد، صرافی Bitfinex هم مبادله پول کلاسیک با Tether را مستقیما فعال کرده و جفت های معاملاتی تتر-دلار و تتر-یورو را به زمره کیف پول های این صرافی افزوده است.

هدف از ایجاد Tether

Tether در اکتبر ۲۰۱۴ راه اندازی شد و هدف از آن ایجاد کوینی بود که ارزشی برابر با دلار داشته باشد و به انتقال سریع وجه بین صرافی ها کمک کند. اخیرا هم شرکت Tether و هم صرافی Bitfinex با اتهامات ورشکستگی و عدم شفافیت مواجه شده اند و نگرانی هایی در این زمینه ابراز شده است. اما در ژوئن امسال بود که Tether اعلام کرد که توانایی پشتیبانی کامل از توکن های خود را با دلار فیزیکی دارد.

در اوایل نوامبر امسال دادستان های برزیل از مقامات برای بررسی تراکنش های مشکوک در Deltec Bank که همکار Tether است، درخواست کمک کردند. این بانک به همکاری در پول شویی متهم شده است.

بیشتر بخوانید: عدم شفافیت در نحوه عملکرد دلار تتر و ایجاد مارکتی پر از ابهام 

 

نظر شما چیست؟ اقدامات اخیر شرکت Tether و صرافی Bitfinex چه تاثیراتی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند. Sources 

Coindesk  & Cointelegraph

https://coiniran.com/?p=26061
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x