ایستگاه خبر

عرضه‌ی تتر موجب رشد قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارزها نمی‌شود

طبق مطالعات جدید مرکز تحقیقاتی Economic Policy، رمز ارزهای پایدار موجب افزایش قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها نمی‌شوند. ریچارد لیونز از دانشگاه یو سی برکلی و گانش ویزواناث-ناتراج از مدرسه‌ی کسب و کار Warwick صدور تتر (USDT) در سه سال گذشته از جمله جهش قیمت در سال ۲۰۱۷ را مورد بررسی قرار دادند. برخلاف تصور رایج مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین با صدور تتر جدید دستکاری می‌شود، محققان به این نتیجه رسیدند که همبستگی کمی میان عرضه‌ی رمز ارزهای پایدار جدید و قیمت وجود دارد.

محققان با بررسی انواع داده‌های تجاری و الگوها میان تتر و دیگر رمز ارزهای بازار به این نتیجه رسیدند که سرمایه‌گذاران از رمز ارزهای پایدار به عنوان ذخیره‌ی ارزش و پناهگاه امن در مقابل نوسانات بازار استفاده می‌کنند. محققان خاطرنشان کردند در دوره‌های پریسک سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند ارزش دارایی خود را حفظ کنند و تبدیل کردن رمز ارزها به تتر و دیگر رمز ارهزای پایدار به کمترین هزینه‌ی کارمزد و زحمت نیاز دارد.

پیشتر در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ جان گریفین از دانشگاه تگزاس و امین شمس از دانشگاه اوهایو ادعا کردند که جهش قیمت سال ۲۰۱۷ توسط تتر دستکاری شده بود. آنها دریافتند که خرید تتر با رکود بازار متقارن شد و لذا منجر به رشد قیمت بیت کوین گردید. این ادعای بحث برانگیز توجه علاقمندان رمز ارزها و رسانه‌ها را به خود جلب کرد. پس از آن این ایده که صدور تتر منجر به رشد قیمت بیت کوین می‌شود توسط برخی معامله‌گران به عنوان نشانه‌ی صعودی در نظر گرفته می‌شود. همچنین این تحقیقات در دعاوی مربوط به دستکاری بازار توسط بیتفینکس و تتر مورد استفاده قرار گرفت. تتر همواره چنین ادعاهایی را بی‌پایه و اساس قانونی خوانده است.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=38395
دکمه بازگشت به بالا