ایستگاه خبر

ضرب ۳ میلیارد USDT توسط تتر در دو هفته‌ی گذشته

براساس داده‌های تراکنش‌های موجود شرکت تتر اقدام به ضرب ۱ میلیارد دلار واحد از استیبل‌کوین USDT بر بلاک‌چین ترون (TRON) نموده است. این تعداد سکه در ۴ دسامبر و در سالی که شاهد ایجاد میلیاردها عدد USTD بوده‌ایم، به شبکه‌ی تتر اضافه‌ گشته است.

شاید بتوان این اقدام تتر را درپاسخ به انتقاد برخی از کارشناسان درخصوص عدم وجود منابع نقدی لازم برای تامین کامل ذخایر USDT دانست. طبق گزاراشات موجود تنها ۲.۹ درصد از حجم درگردش USDT از پشتوانه‌ی دلار آمریکا برخوردار است.

پس از ضرب ۳ میلیارد دلار تتر در هفته‌ی نخست ماه نوامبر، تعداد کل سکه‌های درگردش آن درحال حاضر به ۷۶ میلیارد عدد رسیده است. این مقدار تقریبا دوبرابر عرضه‌ی کل استیبل‌کوین رقیب USDC با تعداد ۳۹ میلیارد دلار سکه است.

اتهامات و نگرانی‌های مربوط به پشتوانه‌ی مالی تتر از سوی جامعه‌ی رمز ارز و قانون‌گذاران به سال‌ها پیش برمی‌گردد، با این‌حال این شرکت پیوسته بر شفافیت عملکرد خویش افزوده و در این راه ثابت‌قدم بوده است.

این نگرانی‌ها به‌حدی است که یک پلتفرم تحقیقاتی به‌نام «Hindenburg Research» با راه‌اندازی یک برنامه‌ی نظارتی، پاداشی تا سقف یک میلیارد دلار به افرادی اهدا می‌کند که بتوانند اطلاعاتی درخصوص ذخایر تتر ارائه دهند.

علی‌رغم تلاش‌های فوق، قانون‌گذران همواره اقدامات این شرکت را به‌شدت زیر ذره‌بین خود قرار داده‌اند. Sherrod Brown، ریاست کمیته‌ی بانک‌داری سنای آمریکا، با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل تتر در هفته‌ی گذشته از وی خواستار ارائه‌ی توضیحات لازم پیرامون ذخایر این توکن پایدار تا سوم دسامبر شده بود.

پاسخ تتر همان‌گونه که انتظار می‌رفت پذیرش هرگونه پروتکل قانونی درراستای تبعیت از قوانین جهانی مربوط به استیبل‌کوین‌ها بود.

در پایان لازم به ذکر است که سایر پروژه‌های استیل‌کوین نیز گام‌هایی مشابه درجهت شفاف‌سازی‌های لازم برداشته‌اند. شرکت Circle، که مسئول صدور USDC است، در اوایل سال جاری آمادگی خود را برای همکاری با رگولاتوری‌ها اعلام داشت و از تعامل نزدیک خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا خبر داد.

پیشنهاد مطالعه: شرکت‌های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می کنند؟

Source

https://coiniran.com/?p=48618
دکمه بازگشت به بالا