ایستگاه خبر

با افزایش رقبا، سهم بازار Tether رو به افول است!

Tether در سه سال گذشته بازار استیبل کوین‌ها را تحت سلطه خود درآورده است زیرا خزانه‌داری آنها را در مقیاس بالا با یک رکورد تقریباً ۲۷ میلیارد دلاری تولید می‌کرد. با این حال آخرین آمارهای CoinMetrics نشان می‌دهد که سهم بازار آن برای اولین بار به زیر ۷۵ درصد رسیده است. به طور کلی گزینه‌های بیشتر استیل کوین‌ها برای این صنعت مفید است زیرا اعتماد به یک ارائه‌دهنده متمرکز برای دارایی‌های وابسته به دلار هرگز ایده خوبی نیست.

تسلط  $USDT  بر بازار سکه‌های پایدار (استیل کوین‌ها) برای اولین بار به کمتر از ۷۵٪ رسید. از طرف دیگر، تسلط $USDC در بازار به بالاترین سطح خود یعنی تقریباً ۱۵٪ رسیده است.

– CoinMetrics.io (coinmetrics) 31 ژانویه، ۲۰۲۱

|| بیشتر بخوانید: ارز ثابت تتر ( tether ) چیست ؟ ||

USDC سریعتر رشد می‌کند
رقیب اصلی Tether، یک کوین پایدار متمرکز دیگر، USDC، متعلق به شرکت Circle است. CoinMetrics گزارش داد که سهم بازار آن به بالاترین سطح خود یعنی حدود ۱۵٪ رسیده است. طبق آمارهای خود شرکت، ۵.۱ میلیارد USDC در گردش است هر چند Coingecko گزارش می‌دهد که این رقم کمی بالاتر و حدود ۵.۹ میلیارد دلار است.

ادغام CirclePay و استیبل کوین آن در برنامه تجارت جدید Blockfolio به پذیرش بیشتر USDC نیز کمک می‌کند. این شرکت ادعا می‌کند که USDC توسط مؤسسات مالی تنظیم شده صادر و با دارایی‌های کاملاً محفوظ پشتیبانی می‌شود.

از طرف دیگر، Tether هنوز تحت پیگیری است و در صورت تصویب قانون جدید توسط قانونگذاران ایالات متحده، ممکن است تحت فشار قرار گیرد. با تصویب این لایحه، صادرکنندگان استیبل کوین باید مجوز بانکی داشته باشند، تحت نظارت فدرال رزرو باشند، بیمه بگیرند و احتمالاً دارایی‌هایشان را در FED (فدرال رزرو) نگه دارند.

از همان زمان در سال گذشته، ارزش بازار USDT ، ۵۲۰٪ افزایش یافته و طبق گزارش Tether در حال حاضر ۲۶.۷۷ میلیارد دلار است. از طرف دیگر، عرضه استیبل کوین Circle در دوازده ماه گذشته ۱،۲۲۵٪ افزایش یافته است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43488
دکمه بازگشت به بالا