ایستگاه خبر

تتر سه حساب اتریوم با ارزش بیش از ۱۶۰ میلیون دلار USDT را مسدود کرد

تتر صادرکننده USDT بزرگترین استیبل کوین در جهان، روز جمعه اعلام کرد که سه حساب در بلاکچین اتریوم را مسدود کرده است. طبق گزارش پلتفرم، آدرس‌ها بیش از ۱۶۰ میلیون دارایی دارند.

لیست سیاه تتر

تتر ۳ حساب اتریوم با ارزش بیش از ۱۶۰ میلیون دلار USDT را مسدود کرد. طبق گزارش Coindesk در روز جمعه، ۱۴ ژانویه، تتر سه آدرس اتر را مسدود کرد، به این معنی که که آن‌ها دیگر قادر به انتقال وجوه به حساب دیگری نیستند.

پلتفرم استیبل کوین اول دنیا بیش از ۵۰۰ آدرس در بلاکچین اتریوم را در لیست سیاه قرار داد. پیش از این، این شرکت گفته بود که همکاری منظمی را با تنظیم‌کننده‌ها انجام می‌دهد تا حساب‌هایی مشکوک و فعال در اقدامات مخرب را بررسی کند.

در اواخر دسامبر ۲۰۲۱، سکه‌های USDT که بیش از ۱ میلیون دلار ارزش دارند در یک آدرس کشف شدند. تتر سریعاً اقدام کرد و آن حساب را مسدود کرد.

چرا تتر حساب‌ها را در بلاکچین اتریوم مسدود می‌کند؟

با جرایم گسترده‌ای که در صنعت ارزهای دیجیتال اتفاق می‌افتد، چندین بلاکچین قبلاً چارچوب‌های دقیقی برای آدرس‌های غیرقانونی معین کرده‌اند. بر اساس گزارش مارکت واچ، بالاترین رکورد تمام دوران برای کلاهبرداری‌های مرتبط با کریپتو در سال گذشته اتفاق افتاد.

در پی پرونده‌های سرقت، نهادهای نظارتی متوجه فعالیت‌های غیرقانونی برخی حساب‌ها در این پلتفرم‌ها شدند. در ماه نوامبر، واحد تحقیقات جنایی سرویس داخلی موفق شد ۳.۵ میلیارد دلار رمز ارز را توقیف کند که ۹۳ درصد از کل وجوهی را که در همان سال مالی به دست آمده است، تشکیل می‌ دهد.

تتر سال گذشته به South China Morning Post گفت که به ردیابی آدرس‌های مخرب در بلاکچین و مسدود کردن کیف پول‌ها ادامه خواهد داد.

اکنون، تتر به درخواست مجری قانون، سه آدرس در بلاکچین اتریوم حاوی ۱۶۰ میلیون دلار USDT را مسدود کرده است. سخنگوی این شرکت از طریق ایمیل گفت آن‌ها در حال حاضر قادر به افشای جزئیات نیستند.

سرقت رمز ارزی هکرهای کره شمالی

به تازگی، Tech Times گزارش داده است که گروهی از کلاهبرداران کره شمالی گزارش داده‌اند در سال گذشته ۳۹۵ میلیون دلار از دارایی‌های رمز ارزی را به سرقت برده‌اند.

اریک پلانت، مدیر ارشد تحقیقات Chainalysis ادعا کرد که علیرغم مقررات سختگیرانه دولت در مورد ارزهای دیجیتال، حوادث هک جهانی توسط مجرمان سایبری کره شمالی در حال افزایش است.

طبق گزارش وزارت دادگستری، هکرها برای اجرای برنامه‌های خود، برنامه‌‌های مخرب مبتنی بر رمز ارز را در چندین پلتفرم مستقر کرده‌اند.

علاوه بر این، مقامات دریافتند که هکرها به طور منظم اتریوم را همراه با توکن‌های ERC-20 هدف قرار می‌دهند که ارزش آن نزدیک به ۴۰ میلیون دلار است.

از آنجایی که بلاکچین ETH به تدریج در حال رونق است، این پلتفرم به کانونی برای سارقانی تبدیل شد که می‌خواهند به دارایی‌های دیجیتال دستبرد بزنند.

 

پیشنهاد مطالعه: تتر چیست؟ مزایای استفاده از USDT

 

Source

https://coiniran.com/?p=49300
دکمه بازگشت به بالا