ایستگاه خبر

تتر و بیتفینکس با جریمه‌ای ۱۸.۵ میلیون دلاری به توافق رسیدند

شرکت‌های رمزارز تتر و بیتفینکس با دادستانی کل نیویورک به توافق رسیدند تا برای حل و فصل یک اختلاف حقوقی ۱۸.۵ میلیون دلار جریمه بپردازند.

عالی‌ترین مقام اجرایی قانون ایالت در حال تحقیق در مورد این شرکت‌ها بود که ادعا می‌کند آنها صدها میلیون دلار برای جبران خسارت ۸۵۰ میلیون دلاری وجوه مشتری و شرکت‌های بزرگ جابجا کرده‌اند. تتر و بیتفینکس—یک صرافی محبوب ارز دیجیتال—متعلق به شرکت Ifinex هستند.

دادستان کل گفت: تتر و بیتفینکس لازم است فعالیت تجاری خود را با نیویورکی‌ها متوقف کرده و گزارش شفافیت سه‌ماهه را ارائه دهند. این یک پیشرفت بزرگ در صنعت رمزارز است و یک جدال حقوقی طولانی‌مدت را که در آوریل ۲۰۱۹ آغاز شده بود، به پایان می‌رساند.

تتر چیست؟
تتر شرکت سازنده‌ی یک استیبل کوین معروف با همین نام است. این توکن به‌صورت تک به تک به دلار آمریکا وابسته است و از اکثر سکه‌های دیجیتال که نوسانات زیادی در قیمت دارند، بسیار پایدارتر است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو از تتر برای خرید بیت کوین و سایر توکن‌های مجازی استفاده می‌کنند. اما نگرانی‌هایی در مورد اینکه آیا تتر ذخایر نقدی کافی برای پشتیبانی از همه توکن‌های موجود در اینترنت را دارد، وجود داشته است. منتقدان همچنین نگرانی‌هایی درباره‌ی دستکاری قیمت بیت کوین با استفاده از توکن‌های تتر مطرح کرده‌اند، و تتر هر بار این ادعا را رد کرده است.

مسئول دفتر دادستان کل نیویورک، لتیتیا جیمز، می‌گوید تتر بعضی اوقات هیچ ذخیره‌ای برای حمایت از پایه دلاری خود نداشت. در این گزارش آمده است، از اواسط سال ۲۰۱۷، این شرکت دسترسی به بانکداری نداشته و مشتریان را در مورد مسائل نقدینگی گمراه کرده است.

پیشنهاد مطالعه:‌ارز ثابت تتر ( tether ) چیست 

دادستان کل دادگستری در سال ۲۰۱۹  گفت که بیتفینکس ۸۵۰ میلیون دلار به یک نهاد در پاناما به نام Crypto Capital داده است بدون اینکه آن را به سرمایه‌گذاران اعلام کند. پس از این ادعا، مدیران بیتفینکس و تتر در یک سری معاملات شرکت کردند که ذخایر نقدی تتر را برای بیتفینکس مهیا کرد.

جیمز روز سه شنبه در بیانیه‌ای گفت: «بیتفینکس و تتر بی‌پروا و به طور غیرقانونی خسارات مالی خود را جبران کردند تا از این طریق برنامه خود را ادامه دهند و از خطوط اصلی‌شان محافظت کنند.»

وی افزود: «ادعای تتر مبنی بر اینکه ارز مجازی آن کاملاً با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود کذب بود.»

«این شرکت‌ها ریسک واقعی سرمایه‌گذاران را پنهان می‌کردند و توسط افراد و نهادهای غیرمجازِ فعال در تاریک‌ترین نقطه‌ی سیستم مالی، اداره می‌شدند.»

تتر معتقد است هیچ خطایی نداشته است
بیتفینکس و تتر، روز سه‌شنبه، از پذیرفتن هرگونه تخلفی خودداری کردند اما گفتند ما با دادستان کل کشور برای افزایش شفافیت هدفی مشترک داریم.

این شرکت‌ها در بیانیه‌ای در وبسایت تتر گفتند: «برخلاف حدس و گمان‌های آنلاین، پس از دو سال‌ونیم هیچ یافته‌‌ای وجود ندارد که تتر بدون پشتوانه یا با دستکاری قیمت‌ رمزاارزها، فعالیت کرده باشد.»

در اوایل این ماه، بیتفینکس گفت که مانده وام ۵۵۰ میلیون دلاری را به تتر بازپرداخت کرده است. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، در حال حاضر حدود ۳۴.۸ میلیارد توکن تتر در گردش است، این در حالی است که سه سال پیش ۲ میلیارد بود. و سرمایه‌ی بازار این رمزارز هم ۳۴.۶ میلیارد دلار است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44030
دکمه بازگشت به بالا