ایستگاه خبر

بانک پشتیبان تتر اعلام کرده که وجوه مشتریان را در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند!

Deltec، بانک پشتیبان تتر است که در باهاما (Bahamas) واقع است. این بانک دیروز اعلام کرد که وجوه مشتریان را در بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این بانک در یک ویدیوی بررسی سالانه این خبر را اعلام کرد و اینک سوالاتی جدی در مورد استیبل کوین تتر مطرح شده است و بسیاری مشتاقند بدانند که آیا تتر واقعا توسط بیت کوین پشتیبانی می‌شود؟ تتر استیبل کوینی است که ارزش آن وابسته به دلار است و قرار است برای هر دلاری که صادر می‌کند، ذخیره نقدی در حساب بانکی خود داشته باشد.

مدیر سرمایه‌گذاری این بانک ابراز داشته که در سال ۲۰۲۰ با قیمت ۹۳۰۰ دلار برای مشتریان خود بیت کوین خریده‌اند که بازده خوبی در آن سال داشته است. این مقام اظهار داشته که امسال هم همین کار را می‌کنند و انتظار دارند که بیت کوین در سال ۲۰۲۱ هم با توجه به چاپ پول‌های اخیر در سراسر جهان، رشد خوبی داشته باشد.

یکی از کاربران تویتر با نام کاربری lenne0816، به نظر می‌رسد اولین فردی باشد که این ویدیو را که در ۱۳ ژانویه منتشر شده است، مشاهده کرده باشد. تتر اعلام کرده که Deltec هنوز هم بانک صادر‌کننده این استیبل کوین است. Deltec در سال ۲۰۱۸ نیز خبرساز شد و آن زمانی بود که تتر نامه‌ای را از جانب این بانک منتشر کرد که اعلام کرده بود که مقداری بیش از حجم بازار در حال گردش آن زمان تتر را در حساب خود دارد.

سال بعدی دفتر دادستان کل نیویورک اعلام کرد که بیتفینکس (Bitfinex) که شرکت خواهر تتر است، بعد از اینکه حساب‌های بانکی آن مسدود شده است، حدود یک میلیارد دلار ضرر کرده است و بیتفینکس این ضرر‌ها را با قرض گرفتن از ذخایر تتر پوشش داده است. بعد از این واقعه، قانونی تصویب شد که به این دو شرکت اجازه فعالیت‌های وامی بیشتر را نمی‌داد. این قانون در ۱۵ ژانویه به اتمام خواهد رسید.

صدور تتر از زمان تصویب شدن این قانون تا به حال بسیار بیشتر شده است و اینک تتر دارای حجم در حال گردش ۲۵ میلیاردی است. برخی از سرمایه‌گذاران و محققان بر این باورند که قیمت بیت کوین تحت تاثیر صدور تتر است و اخیرا بیت کوین نیز قله‌های قیمتی جدیدی را فتح کرده است و این می‌تواند نشانی بر این مدعا باشد. نظر شما چیست؟ این اقدام بانک پشتیبان تتر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43210
دکمه بازگشت به بالا