ایستگاه خبر

جریمه‌ی ۴۲.۵ میلیون دلاری تتر و Bitfinex از سوی CFTC

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده یا به‌اختصار CFTC دو شرکت تتر و Bitfinex را به پرداخت یک جریمه‌ی ۴۲.۵ میلیون دلاری محکوم کرد که ۴۱ میلیون دلار از کل این مبلغ تنها به تتر تعلق دارد. CFTC تتر را به‌دلیل ایراد ادعاهای گمراه‌کننده به پرداخت جریمه‌ی ۴۱ میلیون دلاری محکوم کرد. طی سال‌های گذشته تتر پیوسته مدعی شده است که استیبل‌کوین USDT کاملا توسط ارز فیات (دلار آمریکا) پشتیبانی می‌شود.

اما تحقیقات CFTC خلاف این ادعا را ثابت کرده است، زیرا در ذخایر تتر دارایی‌های غیرفیات و فاقد ضمانت وجود داشته است. این رمز ارز همچنین در انجام حسابرسی‌های منظم و حرفه‌ای نیز کوتاهی کرده است. گزارش CFTC حاکی از آن است که تتر تنها برای ۲۷.۶ درصد از روزهای یک دوره‌ی ۲۶ ماهه پشتوانه‌ی مالی کافی در خزانه‌ی خود برای پشتیبانی از استیبل‌کوین USDT داشته است.

گزارشی که اخیرا منتشر شده بود خبر از دراختیار داشتن میلیاردها دلار اوراق تجاری چینی توسط تتر می‌داد، گرچه این اتهامات از سوی تتر انکار شده است.

صرافی Bitfinex نیز به پرداخت ۱.۵ میلیون دلار جریمه‌ی مدنی محکوم شده است. به‌گفته‌ی CFTC این صرافی به انجام تراکنش‌های غیرقانونی مباردت ورزیده و حاضر نشده است فعالیت خود را به‌عنوان یک «تاجر معاملات آتی FCM» نزد این کمیسیون ثبت نماید.

تتر و Bitfinex متعلق به یک شرکت مادر به‌نام iFinex هستند. یافته‌های CFTC حاکی از آن است که تتر قصد دارد برای جبران کمبود پشتوانه‌ی مالی USDT، ذخایر خود را با دارایی‌های عملیاتی و کاربری Bitfinex ترکیب کند.

نظر CFTC درخصوص این پرونده

Rosin Behnam، مسئول اجرایی CFTC، اظهار داشت که این پرونده بر صداقت و شفافیت در بازار دارایی‌های دیجیتال تاکیید داشته و افزود که CFTC پیوسته درتلاش است تا ادعاهای نادرست و دروغین را افشا سازد.

سرپرست بخش اعمال قانون CFTC نیز افزود این سازمان درصروت لزوم از نفوذ موثر خود در زمینه‌ی مبارزه با کلاهبرداری کالا و دارایی‌های دیجیتال استفاده خواهد نمود.

باوجود اخبار جنجالی اخیر، USDT همچنان برترین استیبل‌کوین بازار از نظر حجم مبادلاتی است. تتر نیز مانند سایر استیبل‌کوین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده است تا در نوسانات قیمتی همراه ارزشی معادل ۱ دلار آمریکا داشته باشد. معامله‌کنندگان معمولا از این ویژگی برای تبدیل رمز ارزهای خود به یک دارایی‌ پایدار استفاده می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ مهر): رشد فعالیت شبکه بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=47918
دکمه بازگشت به بالا