ایستگاه خبر

آیا شرکت‌های دیگر از الگوی تسلا در خرید بیت کوین پیروی می‌کنند؟

دانیل ایوز (Daniel Ives)، مدیر عامل و تحلیلگر ارشد Wedbush Securities، با ارائه دیدگاه تازه‌ای درباره‌ی استراتژی سرمایه‌گذاری بیت کوین تسلا، فکر می‌کند که تسلا حجم سرمایه‌گذاری خود را در بیت کوین دو برابر خواهد کرد. ایوز در مصاحبه اخیر خود در CNBC’s Squawk Box بیان کرد سایر شرکت‌های دولتی نیز از این الگو پیروی می‌کنند.

طبق گفته ایوز، استراتژی تسلا در بیت کوین فقط یک علاقه زودگذر نیست، بلکه شروع عصر جدید در حوزه ارز دیجیتال است. این دارایی که سالانه بیش از ۴۴۳ درصد رشد داشته، از نظر سرمایه بازار حتی از مرز یک تریلیون دلار هم عبور کرده است.

بیت کوین در ۲۱ فوریه به اوج تاریخی جدید خود یعنی ۵۸،۶۴۰ دلار رسید، و در ۲۲ فوریه با یک اصلاح قیمتی، بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت و به محدوده قیمت ۵۱۹۹۳ دلار رسید. قبل از این تحرکات بازار، ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد قیمت این دارایی واقعاً بالا بود.

چنین بی‌ثباتی‌ای در بازار ممکن است نظر ماسک را در رابطه با سرمایه‌گذاری بیت کوین تغییر دهد. همانطور که دن ایوز اشاره کرد، تسلا در واقع از سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین حدود یک میلیارد دلار سودِ تحقق‌نیافته کسب کرد. به گفته‌ی وی، این شرکت بیش از سود حاصل از فروش اتومبیل‌های الکتریکی خود در کل سال ۲۰۲۰ در مسیر کسب سود بیشتر از بیت کوین‌های خود بود.

علاوه بر این، ایوز گفت که از نظر سرمایه‌گذاری، ۳ تا ۵ درصد از شرکت‌های عمومی طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده از تسلا تبعیت می‌کنند و بیت کوین می‌خرند. وی به سرعت افزود تا زمانی که وضوح نظارتی در بازار رمزارز وجود نداشته باشد، بیش از ۵٪ شرکت‌ها در این دارایی‌ سرمایه‌گذاری نخواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: راه‌‌اندازی انجمن توسعه قرارداد هوشمند توسط زنان توانمند ایرانی

 

Source

https://coiniran.com/?p=43999
دکمه بازگشت به بالا