ایستگاه خبر

ریزش شدید بیت کوین پس از اعلام تعلیق پرداخت با این رمز ارز در تسلا

بیت کوین (BTC) در ۱۲ ماه می به‌طور قابل توجهی کاهش یافت. و در ساعات اولیه ۱۳ می حرکت نزولی خود را از سر گرفت، از آن زمان تاکنون بیت کوین به سطح حمایتی ۴۸۰۰۰ دلار برگشته است. این افت اندکی پس از آن رخ داد که تسلا اعلام کرد پذیرش BTC را به‌عنوان گزینه‌ی پرداخت متوقف کرده است.

افت شدید بیت کوین

دیروز BTC به‌طور قابل توجهی کاهش یافت و از بالاترین سطح خود یعنی ۵۸،۰۰۰ دلار به ۴۸،۶۰۰ دلار سقوط کرد. این روند کاهشی تا ساعات اولیه‌ی صبح ادامه داشت تا اینکه به حداقل ۴۶۰۰۰ دلار رسید. البته، سطح پشتیبانی ۴۸۰۰۰ دلاری از ابتدای مارس ۲۰۲۱ تا کنون همچنان وجود دارد.

با وجود افت اخیر، شاخص‌های فنی همچنان می‌توانند صعودی محسوب شوند. حتی اگر RSI از زیر ۵۰ عبور کرده باشد، MACD هنوز مثبت است. رسیدن این شاخص به منطقه‌ی منفی اتفاق نادری‌ست و از اکتبر ۲۰۲۰ چنین اتفاقی نیفتاده است.

نمودار کوین ایران

با این حال ، یک منطقه مقاومت بسیار قابل توجه بین ۵۲،۷۳۰ $ و ۵۴،۳۴۰ $ وجود دارد که توسط سطح اصلاح FIB 0.5-0.618 ایجاد شده است. همچنین ‌می‌توان این محدوده را یک منطقه مقاومت افقی در نظر گرفت. بنابراین، تا زمانی که BTC نتواند سطح مقاومت ۵۲۷۳۰- ۵۴،۳۴۰ دلار را بشکند، نمی‌توان آن را در یک روند صعودی در نظر گرفت.

نمودار کوین ایران
افت دیروز احتمال آغاز یک روند صعودی را بی‌اعتبار کرد. بنابراین، محتمل‌ترین سناریو نشان می‌دهد که این یک اصلاح زیگزاگی است که در آن بیت کوین در موج C است.

یک هدف بالقوه این حرکت به سمت پایین نمودار، ۴۱،۵۶۷ دلار است که با خط پشتیبانی یک کانال موازی نزولی همسو می شود. به دنبال این، یک حرکت به سمت بالا محتمل است.نمودار کوین ایران

نتیجه

ممکن است طی چند روز آینده یک افت کوتاه‌مدت دیگر رخ دهد، اما احتمال کمی وجود دارد که این روندهای نزولی آغازی بر یک جهش در قیمت بیت کوین باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=45633
دکمه بازگشت به بالا