ایستگاه خبر

ریزش شدید بیت کوین پس از اعلام تعلیق پرداخت با این رمز ارز در تسلا

بیت کوین (BTC) در 12 ماه می به‌طور قابل توجهی کاهش یافت. و در ساعات اولیه 13 می حرکت نزولی خود را از سر گرفت، از آن زمان تاکنون بیت کوین به سطح حمایتی 48000 دلار برگشته است. این افت اندکی پس از آن رخ داد که تسلا اعلام کرد پذیرش BTC را به‌عنوان گزینه‌ی پرداخت متوقف کرده است.

افت شدید بیت کوین

دیروز BTC به‌طور قابل توجهی کاهش یافت و از بالاترین سطح خود یعنی 58،000 دلار به 48،600 دلار سقوط کرد. این روند کاهشی تا ساعات اولیه‌ی صبح ادامه داشت تا اینکه به حداقل 46000 دلار رسید. البته، سطح پشتیبانی 48000 دلاری از ابتدای مارس 2021 تا کنون همچنان وجود دارد.

با وجود افت اخیر، شاخص‌های فنی همچنان می‌توانند صعودی محسوب شوند. حتی اگر RSI از زیر 50 عبور کرده باشد، MACD هنوز مثبت است. رسیدن این شاخص به منطقه‌ی منفی اتفاق نادری‌ست و از اکتبر 2020 چنین اتفاقی نیفتاده است.

نمودار کوین ایران

با این حال ، یک منطقه مقاومت بسیار قابل توجه بین 52،730 $ و 54،340 $ وجود دارد که توسط سطح اصلاح FIB 0.5-0.618 ایجاد شده است. همچنین ‌می‌توان این محدوده را یک منطقه مقاومت افقی در نظر گرفت. بنابراین، تا زمانی که BTC نتواند سطح مقاومت 52730- 54،340 دلار را بشکند، نمی‌توان آن را در یک روند صعودی در نظر گرفت.

نمودار کوین ایران
افت دیروز احتمال آغاز یک روند صعودی را بی‌اعتبار کرد. بنابراین، محتمل‌ترین سناریو نشان می‌دهد که این یک اصلاح زیگزاگی است که در آن بیت کوین در موج C است.

یک هدف بالقوه این حرکت به سمت پایین نمودار، 41،567 دلار است که با خط پشتیبانی یک کانال موازی نزولی همسو می شود. به دنبال این، یک حرکت به سمت بالا محتمل است.نمودار کوین ایران

نتیجه

ممکن است طی چند روز آینده یک افت کوتاه‌مدت دیگر رخ دهد، اما احتمال کمی وجود دارد که این روندهای نزولی آغازی بر یک جهش در قیمت بیت کوین باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا