ایستگاه خبر

تسلا ۷۵ درصد از بیت کوین‌ های خود را در سه ماه اخیر فروخته است!

تسلا که در گذشته ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین‌ داشت، اکنون تنها به ارزش ۲۱۸ میلیون دلار بیت کوین دارد.

تنها ۲۱۸ میلیون دلار بیت کوین‌ در تسلا

تسلا بیشتر بیت کوین خود را فروخته است. در آخرین گزارش سه ماهه خود که اواخر چهارشنبه منتشر شد، غول خودروهای الکتریکی فاش کرد که «تقریباً ۷۵ درصد» از دارایی بیت کوین خود را به ارز فیات تبدیل کرده است. تا ۳۰ ژوئن، این شرکت تنها ۲۱۸ میلیون دلار دارایی دیجیتال داشت که نسبت به بیش از ۱.۲ میلیارد دلار در ماه مارس کاهش یافته است.

در این گزارش آمده است که فروش بیت کوین‌ «۹۳۶ میلیون دلار پول نقد» به ترازنامه تسلا اضافه کرده است. در حالی که تسلا توضیح نداد که آیا بیت‌ کوین‌ها را با قیمت‌ پایین‌تر از آنچه که در ابتدا خریداری کرده بود فروخته است یا خیر، خاطرنشان کرد که خرید بیت‌ کوین یک «اختلال» بوده که بر سودآوری این شرکت تأثیر منفی گذاشته است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، امروز توضیح داد این شرکت بخشی از بیت‌ کوین‌های خود را به دلیل نگرانی‌های نقدینگی ناشی از قرنطینه‌های کووید در چین فروخته است. او اظهار داشت که تسلا «مطمئناً آماده افزایش ذخایر بیت کوین [خود] در آینده است» و افزود که این شرکت دارایی‌های دوج کوین خود را کاهش نداده است.

ماسک ابتدا در ۲۹ ژانویه ۲۰۲۱ با درج نام برترین ارز دیجیتال در پروفایل توییتر خود از بیت کوین حمایت کرد. چند روز بعد تسلا فاش کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده و از پرداخت‌ با بیت کوین حمایت می‌کند.

تسلا بیت کوین را با قیمت متوسط ​​حدود ۳۱۷۰۰ دلار خریداری کرد. در حالی که تاریخ دقیق فروش دارایی‌های شرکت و تعداد سکه‌هایی که این شرکت فروخته نامشخص است، بیت کوین در سه‌ماهه دوم افت شدیدی را تجربه کرد. از ۳۱ مارس تا ۳۰ ژوئن از حدود ۴۷۰۰۰ دلار به ۱۹۰۰۰ دلار کاهش یافت که نشان می‌دهد این شرکت ممکن است سکه‌هایش را با ضرر فروخته باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: علت ریزش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها

 

Source

https://coiniran.com/?p=57523
دکمه بازگشت به بالا