ایستگاه خبر

تسلا 75 درصد از بیت کوین‌ های خود را در سه ماه اخیر فروخته است!

تسلا که در گذشته 1.2 میلیارد دلار بیت کوین‌ داشت، اکنون تنها به ارزش 218 میلیون دلار بیت کوین دارد.

تنها 218 میلیون دلار بیت کوین‌ در تسلا

تسلا بیشتر بیت کوین خود را فروخته است. در آخرین گزارش سه ماهه خود که اواخر چهارشنبه منتشر شد، غول خودروهای الکتریکی فاش کرد که «تقریباً 75 درصد» از دارایی بیت کوین خود را به ارز فیات تبدیل کرده است. تا 30 ژوئن، این شرکت تنها 218 میلیون دلار دارایی دیجیتال داشت که نسبت به بیش از 1.2 میلیارد دلار در ماه مارس کاهش یافته است.

در این گزارش آمده است که فروش بیت کوین‌ «936 میلیون دلار پول نقد» به ترازنامه تسلا اضافه کرده است. در حالی که تسلا توضیح نداد که آیا بیت‌ کوین‌ها را با قیمت‌ پایین‌تر از آنچه که در ابتدا خریداری کرده بود فروخته است یا خیر، خاطرنشان کرد که خرید بیت‌ کوین یک «اختلال» بوده که بر سودآوری این شرکت تأثیر منفی گذاشته است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، امروز توضیح داد این شرکت بخشی از بیت‌ کوین‌های خود را به دلیل نگرانی‌های نقدینگی ناشی از قرنطینه‌های کووید در چین فروخته است. او اظهار داشت که تسلا «مطمئناً آماده افزایش ذخایر بیت کوین [خود] در آینده است» و افزود که این شرکت دارایی‌های دوج کوین خود را کاهش نداده است.

ماسک ابتدا در 29 ژانویه 2021 با درج نام برترین ارز دیجیتال در پروفایل توییتر خود از بیت کوین حمایت کرد. چند روز بعد تسلا فاش کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریده و از پرداخت‌ با بیت کوین حمایت می‌کند.

تسلا بیت کوین را با قیمت متوسط ​​حدود 31700 دلار خریداری کرد. در حالی که تاریخ دقیق فروش دارایی‌های شرکت و تعداد سکه‌هایی که این شرکت فروخته نامشخص است، بیت کوین در سه‌ماهه دوم افت شدیدی را تجربه کرد. از 31 مارس تا 30 ژوئن از حدود 47000 دلار به 19000 دلار کاهش یافت که نشان می‌دهد این شرکت ممکن است سکه‌هایش را با ضرر فروخته باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: علت ریزش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا