ایستگاه خبر

ضرر ۵ میلیارد دلاری MicroStrategy، تسلا و Block با سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین

براساس گزارش روز گذشتۀ بلومبرگ، سه شرکت بزرگ تسلا، Block و MicroStrategy با سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین مجموعا ۵ میلیارد دلار در سه ماهۀ دوم سال جاری ضرر دیده‌اند. نتایج این گزارش با استناد به تاریخچۀ دارایی‌های این سه شرکت و ریزش ۵۹ درصدی بیت‌کوین در سه ماهۀ اخیر به دست آمده است.

MicroStrategy

تقریبا ۷۰ درصد این ضرر ۵ میلیارد دلاری به MicroStrategy تعلق دارد. این موسسۀ بزرگ اطلاعات مالی ۴ میلیارد دلار برای خرید ۱۲۹۶۹۹ واحد بیت‌کوین هزینه کرده بود که گفته می‌شود با کاهش قیمت بیت‌کوین بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار آسیب دیده است.

علی‌رغم ضررهای اخیر، این شرکت و Michael Saylor، مدیرعامل آن، همچنان به خرید بیت‌کوین ادامه داده‌اند؛ MicroStrategy در آخرین خرید خود در ۲۹ ژوئن (۸ تیر) ده میلیون دلار BTC خرید.

تسلا

در کوین ایران خواندیم که تسلا ۷۵ درصد از بیت‌کوین‌های خود را به ارزش ۹۳۶ میلیون دلار فروخته است، این رویداد به اختلال در تعادل دارایی‌ها و کاهش سودآوری این شرکت منجر گشته است.

ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت خودروسازی، اظهار داشت که علی‌رغم آسیب‌های مالی قصد دارد تا در آینده به خرید این دارایی ادامه دهد و فروش BTCها به معنای قطع امید این شرکت از بیت‌کوین نمی‌باشد.

Block

شرکت Block به مدیریت جک دورسی در ۳۱ مارس (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) مالک ۳۳۶ میلیون دلار بیت‌کوین بود که طبق داده‌های Coingecko ارزش این دارایی درحال حاضر با ۱۴۶ میلیون دلار ضرر، بالغ بر ۱۹۰ میلیون دلار می‌باشد.

جک دورسی ظاهرا به تبلیغ بیت‌کوین ادامه می‌دهد و با مشارکت خوانندۀ معروف Jay Z سعی در تاسیس یک آکادمی برای آموزش فناوری کریپتو به مناطق محروم دارد.

دیدگاه کارشناسان

Matt Maley، استراتژیست بازارهای بورس سهام، معتقد است که ضررهای اخیر سطح آگاهی این سه شرکت را درخصوص خریداری یک دارایی پرنوسان افزایش داده است. وی افزود درصورتی که بیت‌کوین با ریزش دیگری روبه‌رو گردد این شرکت‌ها ممکن است کل دارایی‌های BTC خود را بفروشند.

با این‌وجود جاستین سان، موسس ترون، فروش ۹۰۰ میلیون دلاری بیت‌کوین ازسوی تسلا را نشانۀ نقدینگی خوب بازار دانست و ابراز امیدواری کرد که در آیندۀ نزدیک شرکت‌های بزرگ فناوری-مالی مجدد به خرید BTC روی می‌آورند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۹ تیر) – بازار بیت کوین، زیر محدوده ارزش واقعی!

Source

https://coiniran.com/?p=57543
دکمه بازگشت به بالا