ایستگاه خبر

سود سرمایه‌گذاری تسلا در بیت‌کوین از کل فروش سال گذشته اش بیشتر است

براساس تحلیل شرکت اقتصادی Wedbush Securities، سود غول صنعت خودروهای الکتریکی یعنی تسلا از سرمایه‌گذاری خود در بیت‌کوین در ماه جاری به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است.

به بیان ساده تر، سود سرمایه گذاری در ارزشمندترین رمز ارز بازار برای تسلا بیشتر از کل فروش یکساله‌ی خودروهایش بوده است. در این گزارش آمده است:

«بر اساس محاسبات ما تخمین زده شده است که تسلا توانسته در ماه جاری تا این لحظه تقریبا یک میلیارد دلار سود از سرمایه گذاری در بیت‌کوین بدست آورد. به بیان واضح تر، نرخ سودآوری تسلا از بیت‌کوین به مراتب از درآمد حاصله از کل فروش سال گذشته‌ (۲۰۲۰) سبقت گرفته است.»

پس از اعلام تسلا مبنی بر سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت‌کوین، این رمز ارز با رشد ۴۸ درصدی در روز ۲۰ فوریه به اوخ قیمت تاریخی (ATH) خود یعنی ۵۷۵۵۳ دلار رسیده است.

اولین سال پرسود تسلا

نخستین سال سودآور برای تسلا را می‌توان سال ۲۰۲۰ دانست، چرا که این شرکت توانست طی این سال بیش از ۵۰۰ هزار خودرو به مشتریانش ارائه دهد.

شرکت تسلا موفق شد در سال فوق ۷۲۱ میلیون دلار سود از فروش خودروهای الکترونیکی بدست آورد که نسبت به زیان  ۸۲۶ میلیون دلاری اش در سال ۲۰۱۹ پیشرفت چشمگیری محسوب می‌گردد. درآمد کل تسلا در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۳۱/۵ میلیارد دلار بود.

با وجود شیوع جهانی Covid-19 در سال ۲۰۲۰ تسلا توانست با افزایش تولید وسایل نقلیه‌ی خود ارزش سهامش را در بورس تا ۸۰۰ درصد بالا ببرد.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

تویوتا و Uber

سود شرط‌بندی تسلا در بیت‌کوین از کل فروش سال گذشته اش بیشتر است

افراد بدبین ارزش سهام ۷۴۹ میلیارد دلاری شرکت تسلا را یک حباب قلمداد می‌نمایند. برای نمونه بهتر است بدانیم شرکت ژاپنی تویوتا که غول صنعت خودروسازی می‌باشد در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ توانسته است ۸ میلیارد دلار درآمد داشته باشد، این درحالیست که ارزش سهام تویوتا «تنها» ۲۰۷/۵ میلیارد دلار است.

با این وجود شرکت مدیریتی ARK Invest، که مدریت آن را Cathie Wood برعهده دارد، پیش بینی کرده است ارزش هر واحد از سهام تسلا تا سال ۲۰۲۴ به بیش از ۲۲ هزار دلار خواهد رسید. این پیش بینی منوط به آن است که تسلا بتواند هزینه‌ها را کاهش داده، کارخانه‌هایی بهینه ساخته و خدمات اتوماتیک حمل نقل خودش را برای سبقیت گرفتن از سرویس‌های Uber و Lyft راه اندازی نماید.

Source

https://coiniran.com/?p=43955
دکمه بازگشت به بالا