ایستگاه خبر

تسلا در حال آزمایش یک گزینه پرداخت برای دوج کوین

با توجه به کد وبسایت شرکت خودروسازی تسلا، این شرکت در حال تست نهایی یک گزینه پرداخت دوج کوین (DOGE) است که پیشتر هم مورد آزمایش قرار گرفته بود.

یک مهندس نرم‌افزار که با نام «Tree of Alpha» در توییتر فعالیت می‌کند، به The Block گفت: گزینه پرداخت DOGE حدود سه روز پیش برای آزمایش اضافه شد. وی کد سورس تسلا را تجزیه و تحلیل کرد و گفت که این شرکت قطعاً در حال آزمایش این گزینه است.

وی در یک پیام توییتری نوشت:

غالب کد در حال حاضر در آخرین فایل‌های جاوا اسکریپت که تسلا برای پردازش پرداخت‌ها استفاده می‌کند وجود دارد، اما بخش مربوط به دوج کوین بدون توجه به اتفاقی که می‌افتد مجبور به بازگشت صفر می‌شود، بنابراین هرگز نشان داده نمی‌شود (در واقع راهی برای آزمایش کد).

به عبارت دیگر، گزینه پرداخت DOGE در حال حاضر «یک ویژگی پنهان» است که اکثر افراد غیرفنی هنوز نمی‌توانند آن را ببینند.

در اینجا Tree of Alpha نحوه نمایش گزینه را در صفحه تسویه حساب تسلا هنگام آزمایش آن نشان می‌دهد:

threeofalpha coiniran
آن‌ها همچنین دریافته‌اند که تسلا صفحه «crypto_continue.html» را به کد منبع خود اضافه کرده است تا پرداخت‌های رمز ارزی را انجام دهد.

این اولین بار نیست که Tree of Alpha کد منبع تسلا را تجزیه و تحلیل می‌کند. در ماه نوامبر، آن‌ها متوجه شدند که تسلا در حال آزمایش پرداخت برای یک سکه به نام «SHIBA (SBA)» است و در نهایت مشخص شد این سکه SHIBA INU (SHIB) نبود، بلکه DOGE بود.

آخرین آزمایش یک ماه پس از آن انجام شد که ایلان ماسک اعلام کرد شرکت تسلا پرداخت‌های DOGE را برای کالاهایش می‌پذیرد.

ماسک از طرفداران قدیمی DOGE است و در کنار بیت کوین و اتر روی این ارز دیجیتال با مضمون میم سرمایه‌گذاری کرده است.

در مارس سال گذشته، تسلا پشتیبانی از بیت کوین برای پرداخت خودرو را آغاز کرد. اما بلافاصله پس از آن، در ماه مه، به دلیل نگرانی در مورد اثرات زیست محیطی، پذیرش بیت کوین برای خرید خودرو متوقف شد.

تسلا در آن زمان گفت:

ما نگران افزایش سریع استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج و معاملات بیت‌کوین هستیم، به‌ویژه زغال‌سنگ که بدترین آلودگی را در بین سایر سوخت‌ها دارد.

با این حال، طبق گفته CoinGecko، این شرکت در حال حاضر ۴۸۰۰۰ بیت کوین در ترازنامه خود دارد که ارزش آن با قیمت‌های فعلی بیش از ۲ میلیارد دلار است.

 

پییشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

https://coiniran.com/?p=49295
دکمه بازگشت به بالا