ایستگاه خبر

برنامه‌های اضطراری Terraform با رسیدن ارز لونا به زیر پنج سنت

با رسیدن ارز لونا به زیر پنج سنت، آزمایشگاه Terraform طرحی را برای تسریع نرخ سوزاندن UST در تلاشی برای نجات ترا (Terra) از فروپاشی تایید کرده است.

هدف ترا جلوگیری از فروپاشی است

ترا هنوز در حالت بحران است. شرکت توسعه‌دهنده بلاکچین لایه ۱، Terraform Labs، روز پنجشنبه در یک بیانیه جدید مجموعه‌ای از اقدامات اضطراری برای نجات شبکه از فروپاشی کامل را به اشتراک گذاشت.

آن‌ها شامل طرحی برای تسریع نرخ سوزاندن UST هستند که دو کوون، مدیر عامل آزمایشگاه Terraform نیز آن را تایید کرد. بر اساس این پیشنهاد، ظرفیت استخراج روزانه UST از ۲۹۳ میلیون دلار به ۱.۲ میلیارد دلار افزایش می‌یابد، به این معنی که دارندگان می‌توانند UST خود را برای ارز لونا نقد کنند. امید است که این امر بتواند UST را به میخ دلاری‌اش (همبستگی‌اش با دلار) نزدیک‌تر کند، اما به این معنی است که عرضه رمز ارز لونا با سرعت بیشتری افزایش می‌یابد. این پیشنهاد بیش از ۴۵۰ میلیون رأی دارندگان ارز لونا (کمی بیش از ۵۰ درصد رای موافق) را در زمان انتشار دریافت کرده است. حدود ۴۹ درصد به این پیشنهاد رأی ممتنع داده‌اند و رأی اقلیت باقی‌مانده منفی بوده است.

آزمایشگاه Terraform همچنین چندین اقدام اضطراری اضافی را برای نجات شبکه پیشنهاد کرده است، شامل سوزاندن تمام UST باقی‌مانده در استخر جامعه ترا، سوزاندن ۳۷۱ میلیون UST اضافی که در حال حاضر در اتریوم نگهداری می‌شود، و قرار دادن ۲۴۰ میلیون ارز لونا برای دفاع از شبکه در برابر حملات حاکمیتی.

سقوط آزاد ترا و رمز ارز لونا

ترا در این هفته با ورشکستگی مواجه شده است زیرا استیبل کوین الگوریتمی آن، UST، پیوند خود را از دست داده است. در حالی که در نظر گرفته شده است که UST قیمت دلار را دنبال کند، اما برای مدت کوتاهی در روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۰.۳۰ دلار رسید و همچنان زیر قیمت ۰.۵۰ دلار معامله می‌شود. رمز ارز لونا هم خیلی بهتر عمل نکرده است: در حال حاضر زیر ۰.۰۵ دلار معامله می‌شود که یعنی در این هفته ۹۹.۹ درصد کاهش یافته است. این توکن پنج هفته پیش، در اوج خود ۱۱۹ دلار ارزش داشت. این سقوط به عنوان یکی از سریع‌ترین و وحشیانه‌ترین افت قیمت‌ها در تاریخ کریپتو توصیف شده و عواقب شدیدی برای بقیه بازار داشته است.

چندین دارایی بزرگ دیگر امروز به شدت سقوط کرده اند، اتریوم ۲۰ درصد کاهش یافته است و سولانا و کاردانو هر دو بیش از ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. با عجله سرمایه‌گذاران برای خروج از بازار، USDT هم پیوند خود را با دلار از دست داد و برای مدت کوتاهی به پایین‌ترین سطح ۰.۹۵ دلار رسید. با این وجود، در حالی که بازار همچنان قرمز است هیچ پروژه‌ای به اندازه ترا با نبردی سخت مواجه نیست.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ اردیبهشت) – کاهش قیمت بیت کوین در پی تصمیمات فدرال رزرو

 

Source

https://coiniran.com/?p=51169
دکمه بازگشت به بالا