ایستگاه خبر

مهاجرت پروژه‌های ترا (LUNA) به پالیگان آغاز شد!

Ryan Wyatt، مدیرعامل Polygon Studios و از مبتکران ورزش‌های الکترونیکی، با انتشار توئیتی از آغاز مهاجرت پروتکل‌های وب۳ بلاک‌چین ترا (LUNA) به شبکه‌ی پالیگان خبر داد.

مهاجرت پروژه‌های ترا (LUNA) به پالیگان آغاز شد!

۵۰ پروژه‌ی ترا عازم پالیگان هستند

پس از فروپاشی شبکه‌ی ترا و استیبل‌کوین بومی آن UST در اواسط ماه می (۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰)، بسیاری از پروتکل‌ها و پروژه‌های فعال آن شبکه‌ی پالیگان را به عنوان مقصد جدید خود برگزیده‌اند. به گفته‌ی Wyatt بیشتر از ۴۸ پروژه که در میان آن‌ها شبکه‌ی One Planet و بازی کسب درآمد Derby Stars HQ نیز وجود دارند، فرآیند انتقال داده‌های کاری خود را به شبکه‌ی پالیگان با موفقیت به اتمام رسانده‌اند.

همان‌طور که در کوین‌ ایران خواندیم، وی در بحبوحه‌ی بحران ترا از آمادگی کامل شبکه‌ی MATIC برای میزبانی از پروتکل‌های LUNA سخن گفت و مدعی شد که از منابع و سرمایه‌ی پالیگان در جهت تضمین انتقال پروژه‌ها و جوامع کاربری ترا استفاده خواهد کرد.

ریزش TVL ترا از ۳۰ میلیارد به ۴۰ میلیون دلار

در یک مقاله‌ی اختصاصی خواندیم که شبکه‌ی ترا به دلیل برداشت‌های عظیمی از پروتکل انکر (ANC) پایداری خود را از دست داد و ارزش هر دو توکن بومی آن، UST و LUNA، طی چند روز به صفر رسید. دو کوان، بنیان‌گذار این شبکه، در ۲۷ می (۶ خرداد) اقدام به راه‌اندازی مجدد این بلاک‌چین تحت‌عنوان Terra 2.0 کرد. علی‌رغم این تصمیم بستر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) آن کاملا از بین رفته بود.

ترا پیش از فروپاشی دومین پلتفرم بزرگ قراردادهای هوشمند ازنظر ارزش کل قفل شده (TVL) بود و پس از اتریوم قرار داشت. براساس داده‌های سایت رهگیری DeFiLlama، در هفته‌های اخیر شاخص‌های TVL این شبکه تقریبا ۱۰۰۰ مرتبه افت کرده و از ۳۰ میلیارد دلار به ۴۰ میلیون دلار رسیده است.

پیشنهاد مطالعه: پالیگان (Polygon) چیست؟ معرفی ارز MATIC و شبکه پالیگان

Source

https://coiniran.com/?p=57449
دکمه بازگشت به بالا